کد خبر: ۱۵۱۳۱۶
تاریخ انتشار: ۱۶:۵۳ - ۰۷ آذر ۱۴۰۰
استاندار فارس پس از بازدید نیم روزه از بازار های قدیمی و تاریخی شیراز گفت: امنیت از نوع ساختمانی یکی از دغدغه های اصلی کسبه بود که با توجه به گذشت صد ها سال از زمان احداث، بازار نیازمند مرمت و توجه ویژه دارد بنابراین امیدواریم با کمک سازمان اوقاف، شهرداری شیراز، میراث فرهنگی و بازاریان بتوانیم مشکلات را طی چندماه آینده کاهش دهیم.
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه، محمد هادی ایمانیه استاندار فارس صبح امروز یک شنبه هفتم آذر ماه به همراه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، شهردار شیراز و دیگر مسئولان از بازار وکیل، بازار روح الله، بازار حاجی و سرای مشیر بازدید کرد و به پای صحبت ها بازرایان و کسبه نشست تا ضمن آشنایی با مشکلات، راهکاری مناسب برای رفع دغدغه های مردم و این قشر زحمت کش باشد.

مرمت و بازسازی برخی از حجره ها، سقف بازار، تکمیل پروژه های نیمه کاره، انجام فعالیت های عمرانی، پیگیری مشکلات برق و... از دغدغه های اصلی بازاریان بود که استاندار فارس با آن از نزدیک آشنا شد.

ایمانیه پس ازبازدید خود در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: بازاریان همواره پشتوانه اقتصادی کشور چه در زمان انقلاب، دفاع مقدس و حال کنونی هستند.

وی ادامه داد: بازار و محل تجارت شیراز عمدتا در مرکز شهر و بازار های وکیل، روح الله، حاجی و... مستقر است و لازم بود که بازدیدی برای احصا و رفع مشکلات انجام شود.

استاندار فارس مشکلات بازارها را مورد اشاره قرار داد و گفت: امنیت از نوع ساختمانی یکی از دغدغه های اصلی کسبه بود که با توجه به گذشت صد ها سال از زمان احداث بازار نیازمند مرمت و توجه ویژه است بنابراین امیدواریم با کمک سازمان اوقاف، شهرداری شیراز، میراث فرهنگی و بازاریان بتوانیم مشکلات را طی چندماه آینده کاهش دهیم.

استاندار فارس

ایمانیه گفت: اعتبارات لازم برای رفع مشکلات در جلسه ای با حضور بازاریان و مدیران دستگاه های اجرایی مشخص خواهد شد.

انتهای پیام/ح

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: