کد خبر: ۱۵۱۳۷۴
تاریخ انتشار: ۲۱:۰۶ - ۱۰ آذر ۱۴۰۰
رئیس کل دادگستری استان فارس:
حجت الاسلام موسوی گفت: برگزاری یادواره شهدا در استان‌های جنوبی را ترویج ایثار و شهادت است و برای شهدای حقوقدان تا کنون همایش گرامیداشت برگزار نشده بود که امروز با محوریت استان فارس این یادواره برگزار و از ۴۵ خانواده شهید حقوقدان تجلیل می‌شود.
به گزارش سرویس فرهنگی شیرازه، «نخستین یادواره شهدای حقوقدان جنوب کشور» شامگاه چهارشنبه ۱۰ آذر ماه با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق معاون اول قوه قضاییه، مسئولین اجرایی و قضایی کشوری و استانی در تالار حافظ شیراز برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: برگزاری یادواره شهدا در استان‌های جنوبی را ترویج ایثار و شهادت است و برای شهدای حقوقدان تا کنون همایش گرامیداشت برگزار نشده بود که امروز با محوریت استان فارس این یادواره برگزار و از ۴۵ خانواده شهید حقوقدان تجلیل می‌شود.

وی هدف از برگزاری این یادواره را ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، به ویژه نسل جوان انقلاب دانست و اظهار کرد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند «فضیلت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهداء کمتر از شهادت نیست» بنابراین وظیفه اصلی امروز ما اهمیت دادن به این فضیلت بزرگ است.

رئیس کل دادگستری استان فارس نقش و همکاری بسیج حقوقدانان و سپاه فجر را مورد تقدیر قرار داد و گفت: در بحث آزادی زندانیان با همکاری خوب بسیج، شاهد آزادی ۱۸۸۳ زندانی جرائم غیرعمد در ۷ مرحله هستیم که همچنان این رویه ادامه دارد.

وی با اشاره به وظیفه خانواده قضات در عصر کنونی، تاکید کرد: کارکنان و قضات همه پایبند خون شهدا هستند که این مراسم نمونه کوچکی از عشق و ارادت است بنابراین باید طوری کار کنیم که مورد رضایت خانواده شهدا و مردم جامعه باشد.

انتهای پیام/ح
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: