کد خبر: ۱۵۱۳۸۰
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۲ - ۱۱ آذر ۱۴۰۰
پویش شعر بهار نارنج به همت بسیج هنرمندان فارس در یک بخش آزاد و یک بخش ویژه با پنج عنوان موضوعی برگزار خواهد شد.
به گزارش سرویس فرهنگی شیرازه، دانیال بهادرانی دبیر پویش شعر بهارنارنج از برگزاری پویش شعر بهار نارنج به همت بسیج هنرمندان فارس خبر داد و گفت: این پویش به همت بسیج هنرمندان فارس و به صورت استانی ویژه شاعران استان فارسی برگزار میگردد.

وی افزود: هدف از برگزاری این پویش شناسایی استعداد های جوان و کمتر شناخته شده استان، ترویج شعر و ادبیات پایداری ، تعیق فرهنگ مقاومت و ایثار، جمع آوری آثار هنری نوظهور و پیشکسوت در حوزه های ادبیات انتظار است.

بهادرانی با بیان اینکه تلاش برای معرفی شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت وقطب ادبیات و شعر ایران اسلامی از دیگر اهداف مدنظر این پویش استانی است، اظهار کرد:این پویش در یک بخش آزاد و یک بخش ویژه با پنج عنوان موضوعی برگزار خواهد شد،در بخش آزاد شاعران می‌توانند اشعار خود را در موضوعات مختلف  ارسال کنند و در بخش ویژه پنج موضوع  ایثار، شیراز سومین حرم اهل بیت، شاهچراغ (ع) امین ولایت، هنر و رسالت هنرمند ، انتظار و ظهور در آینه شعر ، و نهج البلاغه   موضوعات مورد نظر این پویش است.

وی تاکید کرد: شاعران علاقمند استان فارسی برای شرکت در این پویش تنها کافی است اشعار خود را بدون هیچ محدودیت سنی و محدودیت در تعداد اشعار ارسالی از طریق شماره واتس آپ 09016691915 و حداکثر تا تاریخ ۱۹ آذر ماه ۱۴۰۰  به دبیرخانه این همایش ارسال کنند.

دبیر پویش شعر بهارنارنج خاطر نشان کرد: در پایان مهلت دریافت آثار این پویش آثار به صورت کد گذاری شده در اختیار داوران ملی قرار داده خواهد شد و در پایان داوری ضمن برگزاری اختتامیه پویش به نفرات برگزیده جوایز نفیسی اهدا میگردد.

اختتامیه این همایش پایان اذر ماه و با حضور شاعران کشوری و استانی و همچنین برگزیدگان این پویش در شیراز ، سومین حرم اهل بیت (ع) برگزار خواهد گردید.

بهادرانی در پایان ضمن تشکر از حمایت های جناب میکائیلی مسئول محترم بسیج هنرمندان فارس،و همچنین حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا انصاری نژاد مسئول انجمن شعر بسیج هنرمندان استان و همه دست اندکاران این پویش، اظهار امیدواری کرد که با توجه ویژه ای که در شرایط پیش رو به فرهنگ و در راس آن شعر در سطح کشور و به ویژه استان وجود دارد بتوانیم شاهد برگزاری چنین رویداد های هنری و همچنین شناسایی و پرورش شاعران جوان در سرتاسر استان هنرپرور فارس باشیم.

انتهای پیام/س

برچسب ها: بهار نارنج ، شعر ، فارس ، شیراز
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: