کد خبر: ۱۵۱۳۹۹
تاریخ انتشار: ۱۹:۵۴ - ۱۲ آذر ۱۴۰۰
پاریس:
فرانسه پس از هفت روز با دست رد بر سینه انگلیس، جواب نامه بوریس جانسون به امانوئل مکرون را داد.
به گزارش سرویس سیاسی شیرازه، فرانسه به درخواست انگلیس جواب رد داد. این گزارش می افزاید فرانسه پس از هفت روز با دست رد بر سینه انگلیس، جواب نامه بوریس جانسون به امانوئل مکرون را داد. در حالیکه نامه انگلیس را بوریس جانسون به امانوئل مکرون نوشته بود؛ ژان کاستکس نخست وزیر فرانسه در نامه‌ای به جانسون پیشنهاد وی برای «گشت زنی مشترک» در خاک فرانسه به منظور جلوگیری از خروج مهاجران به انگلیس را رد کرد. کاستکس در این متن می‌نویسد: "ما همیشه پذیرفته ایم که پیشنهاد‌های انگلیس برای تقویت همکاری‌ها را با حسن نیت بررسی و درباره آن گفتگو کنیم.


وی افزود: «برخی از آن‌ها را پذیرفته ایم و برخی دیگر را رد کرده ایم. مثلاً نمی‌توانیم بپذیریم که پلیس یا سربازان انگلیسی در سواحل ما گشت‌زنی کنند؛ این حق حاکمیت ماست.» همزمان با فاجعه انسانی غرق شدن قایق مهاجران در کانال مانش که منجر به مرگ دهها مهاجر گردید؛ نخست وزیر انگلیس برای جلوگیری از خروج مهاجران از کانال مانش به سمت انگلیس پیشنهاد «گشت زنی مشترک» در سواحل فرانسه را به پاریس داده بود.


پیش از این، در پی جان باختن دست کم ۲۷ مهاجر در آبراهه میان فرانسه و انگلیس، هر دو دولت تلاش کردند با بهره برداری سیاسی از این فاجعه، دیگری را بد و خود را خوب نمایش دهند و نخست وزیر انگلیس، در اقدامی کم نظیر، نامه خود به رئیس جهمور فرانسه را در توئیتر منتشر کرد تا دولت فرانسه را بیشتر زیر فشار قرار دهد.

انتهای پیام/س
برچسب ها: فرانسه ، انگلیس ، پاریس
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: