کد خبر: ۱۵۱۴۱۱
تاریخ انتشار: ۰۸:۱۱ - ۱۳ آذر ۱۴۰۰
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی؛
عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر مسئولین منافع مردم را بر منافع حزبی، جناحی و شخصی خود ترجیح بدهند و دیدگاهشان مطابق با انتفاع مردم باشد، تنها در این زمان است که مشکلات مختلف کوچک و بزرگ حل خواهد شد.

به گزارش سرویس سیاسی شیرازه، عبدالعلی رحیمی مظفری نماینده مردم سروستان، کوار و خرامه در مجلس شورای اسلامی و عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار شیرازه به بیان اهمیت و لزوم امید افزایی به جامعه و گام برداشتن در راه رفع مشکلات مردم پرداخت.

وی با اشاره به اینکه تزریق امید به سطح جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است افزود: آدمی به امید زنده است و ایجاده انگیزه و امید در میان مردم جامعه نیز مهمترین بخش از روند پیشرفت و شکوفایی یک کشور است.

رحیمی در ادامه امید آفرینی در جوامع را امری حیاتی برای پیشرفت خواند و تاکید کرد: جامعه ای که در آن امید نباشد یا حتی رگه هایی از یاس و ناامیدی در آن پدیدار شود، با مشکلات عدیده و اساسی رو به رو خواهد شد حتی اگر کلیه امکانات و رفاهایات زندگی در آن جامعه فراهم و محیا باشد باز هم به نتیجه و مقصود خود نخواهد رسید.

نماینده مردم سروستان، کوار و خرامه در مجلس شورای اسلامی در این باره ادامه داد: این موضوع جهت هر کاری حتی امور شخصی و جاری انسان ها نیز حائز اهمیت و نقش آفرین است و توان رویارویی با مشکلات را برای فرد ایجاد می‌کند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از مشکلات و معضلات ایجاد شده برای مردم اشاره و مطرح کرد: در حال حاضر مشکلات اقتصادی و معیشتی گریبان گیر مردم و اقشار مختلف سطح جامعه است اما نباید اتفاقات خوب صورت گرفته را فراموش یا نادیده گرفت، نظیر اوج گیری بیماری کرونا که در ماه های گذشته شاهد جولان این ویروس منحوس در استان های کشورمان بودیم اما با همکاری و رعایت مردم وهمچنین واکسیناسیون عمومی، آمار به قدر قابل ملاحظه ای کاهش یافت.

وی همچنین از اقدامات مثبت صورت گرفته سخن گفت و عنوان کرد: این فعالیت ها و پیشرفت های صورت گرفته را نباید نادیده گرفت، چرا که در زمینه امید آفرینی و ایجاد انگیزه برای مردم، نقشی بسیار موثر و چشمگیر دارد و باید از راه های مختلف نیز به سمع و نظر مردم برسد و اطلاع رسانی های لازم نیز صورت گیرد.

رحیمی در ادامه این گفتگو به پرهیز از شعار زدگی و اقدامات نمایشی پرداخت و گفت: همانطور که به الزام و اهمیت امید افزایی اشاره کردیم اما نباید شعاری را مطرح کرد که در پس آن اقدام و عمل صورت نگیرد و امید کاذب ایجاد کرد، که در این صورت نه تنها مشکل به صورت مقطعی نیز حل نشده بلکه نتیجه ای منفی و عکس را در بر خواهد داشت.

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر مسئولین منافع مردم را بر منافع حزبی، جناحی و شخصی خود ترجیح بدهند و دیدگاهشان مطابق با انتفاع مردم باشد، تنها در این زمان است که مشکلات مختلف کوچک و بزرگ حل خواهد شد.

نماینده مردم سروستان، کوار و خرامه در مجلس شورای اسلامی همسان بودن حرف و عمل را مورد توجه قرار داد و اضافه کرد: یکی از راهکار های ایجاد امید در جامعه، یکی بودن سبک زندگی مردم با مسئولین و عدم برتری آن هاست و باید بین مردم و با مردم باشند تا حس رقابت و ایجاد عدالت همگانی به خوبی ملموس شود.

رحیمی در پایان صحبت های خود از اقدامات مجلس در جهت ایجاد امید سخن گفت وافزود: با اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی تنها در بخش قانون گذاری فعالیت دارد و تا زمانی که این مصوبات پس از بررسی به مرحله اجرا برسد، پروسه ای زمان بر را طی کرده اما باید خبر این اقدامات صورت گرفته نظیر قوانین تصویب شده در زمینه های مسکن، مجوز کسب و کار ها و عدالت بودجه سالانه به گوش مردم برسد و به خوبی تشریح شود.


انتهای پیام/ع

مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: