کد خبر: ۱۵۱۴۱۸
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۴ - ۱۳ آذر ۱۴۰۰
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در نشست ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید۱۹، جدیت در رعایت شیوه نامه های بهداشتی را کلید ایمنی در برابر هر سویه جدید کروناویروس عنوان کرد.
به گزارش سرویس سلامت شیرازه،سید وحید حسینی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به سویه جدید کروناویروس در آفریقای جنوبی و ورود احتمالی آن به کشور که با نگرانی هایی همراه بوده است، گفت: از ابتدای شیوع کروناویروس در جهان، سویه های بسیاری از این نوع ویروس منتشر شد، اما یافته ها نشان می دهد راهکار محافظتی مهم در برابر تمامی این سویه ها، رعایت شیوه نامه های بهداشتی به همراه واکسیناسیون همگانی است.


وی بر دریافت به موقع واکسن کرونا در گروه افراد بالای ۱۲ سال استان تاکید کرد و افزود: توجه به دو رفتار مهم سلامتی، یعنی واکسیناسیون در کنار رعایت شیوه نامه های بهداشتی، تاثیر بسزایی در پیشگیری از ابتلا، بستری و مرگ ناشی از کرونا دارد.


حسینی اظهار کرد: لازمه موفقیت در برنامه های مدیریت و کنترل کروناویروس، مشارکت فعالانه، همراهی و هم افزایی بیشتر مردم در انجام واکسیناسیون و رعایت پروتکل های بهداشتی در برابر این بیماری است که می تواند شدت چرخش و انتقال این بیماری را در بین افراد جامعه کاهش دهد.


سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به فعالیت مطلوب مراکز ۱۶ ساعته در سطح استان و نقش این مراکز در پیشگیری و درمان زودهنگام افراد مشکوک و دارای علائم کروناویروس توصیه کرد: ضرورت دارد مردم در صورت مشاهده علائم، به پزشک خانواده و یا مراکز ۱۶ ساعته مراجعه کنند.

وی در ادامه، اقدامات کارگروه های مختلف ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید۱۹، آخرین آمارهای جانباختگان این بیماری در شیراز و دیگر شهرستان های استان، آمارهای ابتلا به کروناویروس در مناطق مختلف استان، روند انجام تست های pcr در مراکز ۱۶ ساعته، تست های سریع و فعالیت آزمایشگاه های تشخیصی کووید۱۹ را ارزیابی کرد.

 
پایش وضعیت فعلی بیمارستان های پشتیبان، بخش های opat، درصد اشغال تخت های عادی و ویژه بیمارستان های استان، عملکرد تیم های واکسیناسیون کرونا در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، وضعیت شهرستان های استان در انجام واکسیناسیون و رعایت شیوه نامه های بهداشتی علیه کروناویروس، دیگر محور مورد بررسی سرپرست دانشگاه در نشست امروز بود.

انتهای پیام/س
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: