کد خبر: ۱۵۱۴۲۸
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۳ - ۱۴ آذر ۱۴۰۰
از ابتدای شیوع تاکنون؛
سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز،گفت: از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون، بیش از ۵۰۲ هزار نفر در فارس به این بیماری مبتلا شدند.
به گزارش سرویس سلامت شیرازه، عباس رضائیان زاده سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیرازاظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۵۰۸ هزار و ۹۷۶ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۴۴۲ هزار و ۳۱۲ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۵۷ هزار و پنج مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۵۹ هزار و ۸۸۰ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۵۰۲ هزار و ۱۹۲ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

وی با اعلام بستری ۱۱۱ بیمار جدید مثبت و مشکوک دارای علایم طی شبانه روز گذشته در بیمارستان های استان، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز ۹۳۲ نفر عنوان کرد و افزود: از این تعداد، ۱۳۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

این مقام مسوول در دانشگاه همچنین از بهبودی ۴۹۱ هزار و ۴۱۵ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

 رضائیان زاده در ادامه با اعلام جان باختن ۴ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را هفت هزار و ۲۸۱ نفر اعلام کرد.


وی مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از ابتدا تاکنون را پنج میلیون و ۹۲۰ هزار و ۹۵۸ دُز اعلام کرد و گفت: از این تعداد سه میلیون و ۱۶۴ هزار و ۳۵۴ دُز نوبت اول و دو میلیون و ۷۵۶ هزار و ۶۰۴ دُز نوبت دوم واکسن بوده است.

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه با اشاره به شیوع سویه جدید کروناویروس در کشورهای آفریقایی و گسترش آن به ۳۰ کشور دیگر، با تاکید بر رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی در برابر این بیماری توصیه کرد: ضرورت دارد افرادی که هنوز موفق به دریافت واکسن نشده انده و یا افرادی که دُز اول واکسن خود را دریافت و برای دُز دوم خود مراجعه نکرده اند، هرچه سریعتر نسبت به دریافت واکسن خود اقدام کنند تا ایمنی خود را در مقابل کروناویروس افزایش دهند.

انتهای پیام/س

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: