کد خبر: ۱۵۱۴۵۰
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۰ - ۱۵ آذر ۱۴۰۰
وزیر علوم:
زلفی گل با بیان اینکه دانشگاه شیراز جزو معدود دانشگاه هایی است که خوابگاه متاهلی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد اعلام کرد که در دانشگاه‌هایی که مقاطع تحصیلات تکمیلی فعال است، خوابگاه متاهلی تاسیس خواهد شد و دانشگاه شیراز نیز از این نظر در کشور پیشتاز بوده است.
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه، محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری امروز دوشنبه ١٥ آذر در آیین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه شیراز که به صورت ویدئو کنفرانس در این مراسم شرکت کرد، ضمن گرامیداشت روز دانشجو گفت: دانشگاه بدون دانشجو، شور و نشاط و معنا و مفهومی ندارد و امید است شرایطی رقم زده شود که شاهد حضور و شور و شعف دانشجویان در بستر دانشگاه‌های کشور باشیم.

زلفی گل افزود: شیراز را شهر شعر و شعور و ادب و اخلاق و شهر ایمان و انصاف و محبت و مدارا است در دورانی توفیق داشتم بهترین دوران را در دانشگاه شیراز سپری کنم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تاسیس دوره های دکتری برای نخستین بار در کشور توسط اساتید دانشگاه شیراز، بیان کرد: اساتید این دانشگاه جسارت به خرج دادند و برای نخستین بار در کشور دوره‌های دکتری را تاسیس کردند بنابراین بهترین دانشجویان کشور پیش از انقلاب عازم کشورهای دیگر می‌شدند که تعدادی بر می‌گشتند اما مقاطع دکتری نداشتیم که به همت اساتید دانشگاه شیراز این مهم محقق شد و دیگر دانشگاه‌ها به تاسی از دانشگاه شیراز، دوره‌های دکتری را ارائه کردند و بنابراین نهال دوره‌های دکتری در دانشگاه شیراز کاشته شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه دانشگاه شیراز جزو معدود دانشگاه هایی است که خوابگاه متاهلی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد، اعلام کرد که در دانشگاه‌هایی که مقاطع تحصیلات تکمیلی فعال است، خوابگاه متاهلی تاسیس خواهد شد و دانشگاه شیراز نیز از این نظر در کشور پیشتاز بوده است.

زلفی گل همچنین از دکتر نادگران، رئیس پیشین دانشگاه شیراز بابت مدیریت بی حاشیه، عاقلانه و عالمانه تقدیر کرد و گفت: اخلاق و منش ایشان گوشزد همه اهالی علم است.

بنابه گفته وزیر علوم، تحقیقات و فناوری،  قطعا خداوند به کسانی که برای فرزندان این مرز و بوم وقت می‌گذارند و برای دانشجویان این کشور گام بر می‌دارند و خوابگاه و آزمایشگاه و ... درست می‌کنند، جبران خواهد کرد.

زلفی‌گل ضمن تبریک پذیرش مسئولیت جدید دانشگاه شیراز توسط دکتر موذنی، گفت: جامعه دانشگاهی باید برای سایر اقشار الگو باشد لذا رئیس جدید دانشگاه شیراز باید اخلاق و محبت را سرلوحه کار خود قرار دهد.

وی تاکید کرد که دانشگاه نباید چند قطبی شود و آرامش نداشته باشد، بلکه همه باید احساس کنند که دانشگاه خانه همه دانشجویان و رئیس دانشگاه، خادم همه دانشجویان است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری متذکر شد: باید یادمان باشد برای اینکه مدیریت داشته باشیم و در کمال امنیت زندگی کنیم، انسان‌هایی خالصانه جان خود را در طبق اخلاق گذاشتند و لذا با تمام وجود باید برای دوام و قوام جمهوری اسلامی از ظرفیت دانشجویان و مردم استفاده کرد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شیراز نیز در این مراسم با اشاره به سخنان رهبر مقام معظم رهبر، دانشگاه شیراز دارالعلمی در دارالعلم اعلام کرد و گفت: فارغ از جریانات سیاسی، هر کسی که به این دانشگاه آمده با یک غیرت و همیتی برای تعالی دانشگاه تلاش کرده است.

حجت‌الاسلام نیری ادامه داد: در شرایطی که مشکلات بودجه‌ای و تحریم‌ها بر کشور مستولی شده اما اقدامات ارزشمندی در دانشگاه شیراز انجام شده است.

وی ضمن ابراز خرسندی از انتخاب فردی انقلابی، بسیجی و چهره‌ای علمی بر مسند ریاست جدید دانشگاه شیراز، تصریح کرد: بزرگترین مولفه در ریاست دانشگاه داشتن بینش در علم و فناوری برای تحقق تمدن نوین اسلامی است و دانشگاه شیراز هم باید سهم خود را از تحقق این مطلب ادا کند.

گفتنی است در این مراسم ضمن تکریم و قدردانی از دکتر حمید نادگران، رئیس پیشین، دکتر محمد موذنی به عنوان رئیس جدید دانشگاه شیراز معرفی شد.

انتهای پیام/ح


دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: