کد خبر: ۱۵۲۰۹۸
تاریخ انتشار: ۱۸:۰۶ - ۲۲ دی ۱۴۰۰
رئیس پارک علم و فناوری استان فارس از اختصاص ۱۰ میلیارد تومان از محل سفر ریاست جمهوری برای پارک علم و فناوری استان خبر داد و گفت: اگر منابع مالی فراهم شود می‌توان به افتتاح فاز یک برج فناوری در اردیبهشت ماه امیدوار بود.
به گزارش سرویس اقتصادی شیرازه، یکی از موارد مهم در اقتصاد مقاومتی اقتصاد دانش‌بنیان است به عبارتی اقتصاد دانش‌بنیان به عنوان پیشرانه اقتصاد مقاومتی مطرح می‌شود. در این میان صنعت نیز برای رونق و توسعه بیشتر و برای اینکه در راستای اقتصاد مقاومتی قرار بگیرد نیازمند علم و فناوری است که شرکت‌های دانش بنیان در این زمینه می‌توانند نقش کمک‌کننده و تسهیل‌گر داشته باشند.
شرکت‌های دانش بنیان در استفاده از تکنولوژی‌های روز در صنعت، سلامت و دیگر بخش‌ها نقش به سزایی دارند. هر چند که فارس یک استان با ظرفیت بیشتر کشاورزی است اما زمینه‌های صنعتی نیز مانند قطب الکترونیک بودن و پزشکی نیز دارد که برخی از فعالیت‌های دانش بنیان مانند تولید بردهای الکترونیک، تجهیزات پزشکی، آی سی تی، نفت و گاز و پتروشیمی و غیره در این زمینه‌ها است.
براساس آمار در مجموع بیش از 330 شرکت در حوزه‌های مختلف کشاورزی، صنایع تبدیلی، نفت و گاز، علوم مهندسی، ارتباطات، صنایع فرهنگی و  تولید محتواهای دیجیتال  در پارک علم و فناوری استان فارس مشغول به فعالیت و 2 هزار و 200 نفر در این شرکت‌های دانش بنیان مشغول به کار هستند.
حمایت از این شرکت‌ها می‌تواند زمینه توسعه، رونق و اشتغال بیشتری در استان داشته باشد. در همین راستا نمایندگان فارس دیداری با معاون علمی رئیس‌جمهور داشته و بر حمایت بیشتر از شرکت‌های دانش بنیان استان تاکید کردند.
ابراهیم عزیزی، نماینده مردم شیراز و زرقان در این دیدار با اشاره به اهمیت پارک‌های علم وفناوری در تولید مباحث دانش بنیان و ایجاد اشتغال در عرصه‌های نوین، بر حمایت ویژه از این مجموعه‌ها تاکید کرد.
به گفته وی امروز برای رونق کسب و کارهای نوین، بهترین مکان پارک‌های علم و فناوری است که باید از تمام ظرفیت‌ها برای حمایت از این مجموعه‌ها استفاده تا بتوان بخشی از مشکلات ناشی از اشتغال را حل کرد.
کمک به زیر ساخت‌های پارک و علم و فناوری شیراز، حمایت مالی از کارگاه‌های تازه تاسیس، حمایت از برج فناوری و پرداخت تسهیلات به شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان از طریق صندوق نوآور از جمله مصوبات این دیدار بود که عزیزی به آن اشاره کرده است.
در همین راستا امین ذوالقدر، رئیس پارک علم و فناوری استان فارس نیز در گفت‌وگو با تسنیم از اختصاص 10 میلیارد تومان از محل سفر ریاست جمهوری برای پارک علم و فناوری استان خبر داد که تخصیص این مبلغ می‌تواند تحولی در پارک ایجاد کند که مهم‌ترین آن به بهره‌برداری رسیدن برج فناوری استان است.
به گفته وی برج فناوری استان فارس که نقش مهمی در هوشمندسازی اداره شهر دارد یکی از ظرفیت‌های مهم علمی است که با وجود وعده برای بهره‌برداری از آن در دهه فجر به دلیل فراهم نشدن منابع مالی این موضوع محقق نمی‌شود.
ذوالقدر با بیان اینکه اگر منابع حمایتی فراهم شود می‌توان به افتتاح فاز یک برج فناوری در اردیبهشت ماه امیدوار بود، معتقد است که حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و فعالیت‌های پارک می‌تواند توسعه را سرعت دهد.
به گفته رئیس پارک علم و فناوری استان فارس تامین بودجه و حمایت از فعالیت‌ها مطالبه و خواهشی است که شرکت‌های دانش بنیان از مسئولان استانی دارند چراکه این موضوع به نفع کل استان است.
از آنجا که تنها نسخه شفابخش اقتصاد بیمار کشور، روی آوردن به اقتصاد مقاومتی است و به دلیل سهم عمده و مهم شرکت‌های دانش بنیاد در تحقق این نوع اقتصاد حمایت و اعتماد بیشتر به این شرکت‌ها می‌تواند به اقتصاد مقاومتی، نجات و سربلندی بیشتر کشور کمک کند.

انتهای پیام/ف

منبع: تسنیم
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: