کد خبر: ۱۵۲۱۲۶
تاریخ انتشار: ۰۸:۱۸ - ۲۴ دی ۱۴۰۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز پنجشنبه، بیستم و سوم دی ۱۴۰۰، اعلام کرد. 
به گزارش سرویس سلامت شیرازه، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز پنجشنبه، بیستم و سوم دی ۱۴۰۰، اعلام کرد.

 در این اطلاعیه آمده است: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۸۶۵ هزار و ۴۵۰ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۵۱۴ هزار و ۹۶۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۵۸۲ هزار و ۷۶۰ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۴۵۰ هزار و ۴۲۱ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۲۸۲ هزار و ۶۹۰ مورد تست سریع انجام شده و ۶۴ هزار و ۵۴۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۱۰۵ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۴۰۵ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۶۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک هم استانی دیگر در اثر این بیماری جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون به هفت هزار و ۴۴۱ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۵۰۶ هزار و ۲۳ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به ۶ میلیون و ۹۳۶ هزار و ۳۳۷ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۲۵۴ هزار و ۸۳۸ دُز نوبت اول، دو میلیون و ۹۶۲ هزار و ۷۳۹ دُز نوبت دوم و ۷۱۸ هزار و ۷۶۰ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.

انتهای پیام/س
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: