کد خبر: ۱۵۲۱۳۳
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۲ - ۲۴ دی ۱۴۰۰
مدیرکل آموزش و پرورش فارس:
عسکری گفت: با استفاده از همه ظرفیت های استانی و ملی از جمله نماینده ولی فقیه در استان، مجمع نمایندگان مردم فارس در مجلس شورای اسلامی، استاندارفارس و وزیر آموزش و پرورش پی گیر تحقق مطالبات فرهنگیان خصوصا اجرای رتبه بندی معلمان و همسان سازی حقوق بازنشستگان هستیم.
به گزارش سرویس فرهنگی شیرازه، محمد خلیل عسکری مدیرکل آموزش و پرورش فارس به مناسبت گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شیراز گفت: دستگاه های مختلف اجرایی آموزش و پرورش استان را در جهت نیل به اهدافی پیش رو حمایت کنند. 

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: با استفاده از ظرفیت نماینده ولی فقیه در استان، مجمع نمایندگان فارس، استاندارفارس و وزیر آموزش و پرورش پی گیر تحقق مطالبات فرهنگیان خصوصا اجرای رتبه بندی معلمان و همسان سازی حقوق بازنشستگان هستیم.

عسکری گفت: تدوین و اجرای نقشه فرهنگی مهندسی کشور را با بهره گیری از تجربیات ارزشمند ستاد نماز جمعه دنبال خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در ابلاغی که به مسئولین جدید داده می شود بر اجرای مطلوب سند تحول بنیادین و بیانیه گام دوم انقلاب اشاره شده است گفت: اجرای مطلوب سند تحول بنیادین در کنار بیانیه راهبردی گام دوم انقلاب با تاکید و تمرکز بر استفاده از ظرفیت جوانان در دستور کار آموزش و پرورش استان قرار گرفته است.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با گرامیداشت فرارسیدن هفته شوراها گفت: تحقق حیات طیبه و برگرداندن کودکان بازمانده از تحصیل به چرخه تعلیم و تربیت را از طریق ظرفیت شوراهای آموزش و پرورش باید دنبال کنیم.

بنابه گفته عسکری، امروز شورای آموزش و پرورش تجلی مشارکت مردم و مسئولین در امر تعلیم و تربیت است و توسعه فضاهای اموزشی و پرورشی و تسهیل سازی امور تربیتی باید از این طریق صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه تجربه نشان داده است وقتی خانواده ها نقش فعالی را در سیستم تربیتی ایفا کنند کیفیت آموزشی بالا می رود، تاکید کرد: امروز انتظار ما از همه خانواده ها مشارکت فعال در امور تربیتی مدارس است. برای کیفیت بخشی به مسایل تربیتی و آموزشی باید از ظرفیت فکری خانواده ها در مدارس با یک برنامه ریزی حساب شده بهره بگیریم.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: خیرین تعلیم و تربیت و خیرین مدرسه ساز 2 عنصر تعیین کننده در آموزش و پرورش هستند که میتوان با تعامل سازنده با این ظرفیت ها بسیاری از امور و مشکلات را مرتفع کنیم.

عسکری در پایان سخنان خود اظهار کرد: توسعه و سازماندهی رشته های مدارس فنی و حرفه ای و کاردانش را در کنار تامین نیروی انسانی متخصص از دیگر برنامه های ما است.

انتهای پیام/ح
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: