کد خبر: ۱۵۲۱۴۶
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۷ - ۲۵ دی ۱۴۰۰
عليرضا راستيار معاون راهداري اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي فارس از آمادگي كامل بخش راهداري استان براي سامانه بارشی پيش رو و تردد ايمن و روان در سطح راه هاي استان خبر داد.
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه، عليرضا راستيار معاون راهداري فارس گفت: در بارش  هاي زمستاني (جمعه 24 دي ماه) در 8 شهرستان شاهد بارش برف بوديم و در 24شهرستان بارش رحمت الهي به صورت باران بود.

وي ادامه داد: بر اساس الگوهاي هواشناسي ، پيش بيني بارش ها صورت گرفته بود و استقرار نيروها از قبل صورت گرفته و براي ارايه خدمات مطلوب به كاربران جاده اي استان و ايجاد تردد ايمن و روان 488 راهدار در عمليات راهداري زمستاني روز نخست بارش ها به كمك 289 دستگاه ماشين آلات راهداري فعاليت كردند.

بنابه گفته معاون راهداري فارس، ديروز (جمعه) در 1488 كيلومتر از راه هاي استان عمليات برفروبي انجام شده و براي جلوگيري از يخ زدگي و برقرار ماندن تردد در محورهاي مورد نياز 752 تن شن و نمك بر روي سطح راه پاشيده شد.

راستيار با تأكيد بر پرهيز از سفرهاي غير ضروري اشاره كرد: در 173 مقطع كوهستاني ريزش برداري از سطح راه صورت گرفته است و تا پايان كامل بارش ها اكيپ هاي راهداري زمستاني بصورت شبانه روزي در سطح راه ها به مردم ارايه خدمت مي كنند.

وي همچنين در خصوص كمك رساني به خودرو هاي گرفتار عنوان كرد: به 176 خودروي نيازمند كمك رساني و امداد رساني صورت گرفته و همچنين 21نفر مسافر در راه مانده در راهدارخانه اسكان داده شده است.

شايان ذكر است عملیات راهداری زمستانی جاری در فارس با 52 راهدار خانه ثابت و 6 راهدار خانه سیار، 74 اکیپ و 135 گشت ثابت و سیار راهداری به کمک بیش از 430 دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین و نیمه سنگین و تجهیزات راهداری شامل نمک پاش و تیغه برف روب و بهره گیری از بیش از 700 راهدار مجرب در6 هزار و 400کیلومتر از راه های استان که نیاز به عملیات برفروبی و یخ زدایی داشته تحت پوشش قرار می گیرد.

لازم به ذکر است هر سال پیش از آغاز بارندگی ها مجموعه راهداری در قالب طرح زمستانه راهداری آماده خدمات رسانی به کاربران جاده ای می باشد تا 6400 کیلومتر راه برف گیر، 54 گردنه برف گیر به طول 777 کیلومتر و 41 مقطع مه گیر استان فارس برای عبور و مرور مردم امن باشند. گفتنی است استان فارس با دارا بودن بیش از 50 هزار کیلومتر راه همسنگ، بیشترین میزان طول راه در مقایسه با سایر استان های کشور را داراست که این موضوع در کنار قرار گیری در کریدور مرکز به جنوب و شرق به غرب، موقعیت حمل و نقل این استان را خاص و استراتژیک می سازد.

انتهای پیام/ح
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: