کد خبر: ۱۵۲۳۱۱
تاریخ انتشار: ۲۱:۳۵ - ۰۲ بهمن ۱۴۰۰
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز:
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در نشست روزانه ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید۱۹، گفت: کاهش رعایت شیوه نامه های بهداشتی در برابر کروناویروس، خطر ایجاد موج جدید این بیماری را به همراه دارد.
به گزارش سرویس سلامت شیرازه، سید وحید حسینی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن تبریک به مناسبت ولادت حضرت فاطمه الزهرا(س) و روز زن گفت: سرعت گسترش و سرایت پذیری بالای سویه اُمیکرون و روند افزایشی موارد ابتلا به این بیماری در فارس، در کنار کاهش رعایت شیوه نامه های بهداشتی، خطر موج جدید کرونا را در پی دارد.

وی با اشاره به روند افزایشی ابتلا به کروناویروس در فارس، از آمادگی تمامی مراکز درمانی استان برای مواجهه احتمالی با موج جدید کروناویروس خبر داد و افزود: آمار بیماران مبتلا و دارای علائم کروناویروس در فارس در حال افزایش است و با وضعیتی نگران کننده مواجه هستیم.

حسینی با توجه به شیوع گسترده اُمیکرون، بر رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی در برابر این ویروس تاکید کرد و افزود: خطر امیکرون تمامی گروه های سنی را تهدید می کند و هر گونه بی توجهی و سهل انگاری این خطر را تشدید می کند؛ بنابراین در شرایط کنونی مشارکت، همکاری و همدلی بیش از پیش مردم می تواند در جلوگیری از ورود به وضعیت بحرانی استان، نقش تعیین کننده ای داشته باشد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین خواستار همکاری بیشتر مسوولان دستگاه های اجرایی استان در پیشگیری از ایجاد موج جدید کرونا شد و ادامه داد: با توجه به روند افزایشی موارد ابتلا به کروناویروس در استان، ضرورت دارد بازدیدها و نظارت های دستگاه ها و سازمان های مرتبط بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی و اجرای دقیق شیوه نامه های بهداشتی به ویژه در اماکن پرتردد در استان افزایش یابد.

مسوول ارشد حوزه سلامت فارس با اشاره به اهمیت فعالیت مراکز ۱۶ ساعته استان در بیماریابی و تشخیص اولیه ابتلا به کروناویروس، بر افزایش انجام تست های تشخیصی کروناویروس تاکید کرد و افزود: شهروندان در صورت مشاهده هر گونه علائم مشکوک به کروناویروس به مراکز ۱۶ ساعته در سطح استان مراجعه کنند تا در صورت قطعی شدن ابتلا به این بیماری، از گسترش آن در سطح جامعه جلوگیری شود.

حسینی همچنین با توجه به نقش مهم واکسیناسیون علیه کروناویروس در پیشگیری از ابتلا به این بیماری و فوت ناشی از آن، بر تکمیل واکسیناسیون به ویژه تزریق دُز سه واکسن علیه این ویروس تاکید کرد.

 
وی در این نشست آمار ابتلا به کووید۱۹ و فوت ناشی از آن، نحوه اعلام نتایج آزمایش و فعالیت آزمایشگاه های تشخیصی، همچنین فعالیت مراکز منتخب درمان سرپایی کروناویروس در استان را بررسی کرد.


انتهای پیام/س
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: