کد خبر: ۱۵۲۳۵۴
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۰ - ۰۵ بهمن ۱۴۰۰
روابط عمومی مرکز توسعه حل اختلاف استان فارس اعلام کرد: تلاش مسئولان قضایی و توسعه حل اختلاف استهبان منجر به رضایت اولیای دم و بخشش قاتل و بسته شدن پرونده قتل پس از ۹ سال شد.
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه، حجت الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی رئیس کل دادگستری فارس افزود: چندین سال پیش در شهرستان استهبان  در پی بروز اختلاف ملکی بین دو تن درگیری و نزاع رخ داد که نهایتاً در این میان جوانی به قتل رسید.

وی افزود: با تشکیل پرونده و طی مراحل قانونی و رسیدگی قضایی، در نهایت رأی بر محکومیت متهم به قصاص نفس، در یکی از شعب دادگاه های کیفری یک شیراز  صادر شد.

رئیس دادگستری فارس  اظهار داشت: پس از ارجاع پرونده  به شورای حل اختلاف، با تدبیر و درایت رئیس  دادگستری، دادستان و اعضای شورای حل اختلاف استهبان ،با یک اقدام هماهنگ و جهادی با دعوت از معتمدین محلی  و برگزاری چندین جلسه در طول  ۳سال، رضایت اولیای دم اخذ  و این پرونده پس از ۹ سال منتهی به صلح و سازش شد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی با قدردانی از گذشت خانواده اولیای دم خاطر بیان کرد : در پرونده‌های قتل عمد که به صلح و سازش می‌انجامد اقدام خداپسندانه و کریمانه خانواده متوفی برای گذشت و اعلام رضایت، نشان از ایمان و صبر والای آن‌ها دارد و تلاشی نیز که برای تحقق این مهم مصروف می‌شود تقویت فرهنگ عفو و گذشت و حفظ روحیه اخوت و برادری را در جامعه به دنبال خواهد داشت.

استهبان از شهرستان های شرقی فارس است که حدود ۱۶۰ کیلومتر با شیراز فاصله دارد.

انتهای پیام/ح
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: