کد خبر: ۱۵۲۴۲۱
تاریخ انتشار: ۲۲:۴۶ - ۰۹ بهمن ۱۴۰۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز شنبه، نهم بهمن ۱۴۰۰، اعلام کرد.
به گزارش سرویس سلامت شیرازه، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز شنبه، نهم بهمن ۱۴۰۰، اعلام کرد.


در این اطلاعیه آمده است:از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۹۰۷ هزار و ۴۷۴ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۵۲۸ هزار و ۱۸۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۶۱۳ هزار و ۷۶۴ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۴۵۹ هزار و ۷۹۴ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۲۹۳ هزار و ۷۱۰ مورد تست سریع انجام شده و ۶۸ هزار و ۳۹۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۱۱۱ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۴۹۷ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۵۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

در ۲۴ ساعت گذشته ۳ مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به هفت هزار و ۴۷۹ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۵۱۱ هزار و ۵۲۸ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هفت میلیون و ۲۹۸ هزار و ۹۱۴ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۲۷۲ هزار و ۵۱ دُز نوبت اول، سه میلیون و دو هزار و ۵۱۱ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۲۴ هزار و ۳۵۲ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.

انتهای پیام/س
مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: