کد خبر: ۱۵۲۵۶۳
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۳ - ۱۶ بهمن ۱۴۰۰
سرپرست اداره کل هواشناسی استان فارس اعلام کرد: از عصر جمعه پانزدهم بهمن ماه تا ساعت ۶ و سی دقیقه شنبه شانزدهم بهمن ماه بررسی ۳۳ ایستگاه هواشناسی استان نشان می‌دهد که نورآباد ممسنی با ۳۶ میلی متر بیشترین میزان بارندگی اخیر در استان داشته است.
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه، سعید رنجبر سرپرست اداره کل هواشناسی استان فارس بیان داشت: پس از نورآباد، سپیدان با ۳۳ میلی متر، کازرون با ۲۶ میلی متر، درودزن و بوانات با ۱۶ میلی متر، اقلید با ۱۵ میلی متر و صفاشهر با ۱۳ میلی متر در رتبه های بعدی جای داشتند.

وی اضافه کرد: طی این مدت در شیراز و تخت جمشید مرودشت حدود پنج میلی متر باران باریده است. در بارندگی اخیر ۱۵ ایستگاه بارش داشته است و ۱۸ ایستگاه هم  بارش گزارش نشده است.

سرپرست اداره کل هواشناسی فارس ادامه داد:‌ هوای استان در ۱۶ بهمن، نیمه ابری تا تمام ابری همراه با بارندگی در نقاط شمالی و مرکز و به شکل پراکنده  در برخی نقاط  جنوبی استان پیش بینی شده است و در بعداز ظهر اتمام بارش ها  و کاهش دما در شب، وزش باد در تمام استان که در نواحی شمال شرق و شرق وزش باد شدید گزارش شده است.

بنابه گفته این مقام مسئول، آسمان یکشنبه هفدهم بهمن ماه صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد، کاهش شبانه دما و در برخی مناطق مه صبحگاهی به همراه دارد و بررسی  آخرین نقشه ها نشان دهنده این است که  از دوشنبه ۱۸ بهمن تا چهارشنبه  ۲۰ بهمن ماه بارش در سطح استان نخواهیم داشت.

سپیدان با ۳ درجه بالای صفر سردترین منطقه فارس طی ۲۴ ساعت گذشته به خود اختصاص داد، لامرد، مهُر و منطقه فورگ داراب هم با ۲۷ درجه بالای صفر گرمترین  مناطق فارس بوده است.

همچنین دمای هوای شیراز طی بامداد امروز شنبه به هشت درجه بالای صفر رسید و حداکثر دما هم ۱۹ درجه بالای صفر بوده است.

انتهای پیام/ح
مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: