کد خبر: ۱۵۲۷۸۷
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۸ - ۲۹ بهمن ۱۴۰۰
امام جمعه اقلید تأکید کرد:
امام جمعه اقلید بر لزوم درک واقعی و درست جهاد تبیین تأکید کرد و گفت: نباید در معنای جهاد تبیین متوقف شده یا درجا بزنیم و در مفهوم آن دچار تفسیر به رأی خود شویم.

به گزارش خبرنگار شیرازه در اقلید، حجت الاسلام محمدصادق طالبی در آیین عبادی سیاسی نمازجمعه امروز این شهر با اشاره به اهمیت و ارزش جهاد تبیین و با بیان اینکه در معنای این جهاد باید به چند نکته توجه شود، اظهار داشت: باید در معنای جهاد دقت نموده و نه در جهاد تبیین متوقف شده و درجا بزنیم و نه در مفهوم آن دچار تفسیر به رأی خود شویم.

وی با بیان اینکه به تعبیر مقام معظم رهبری، باید بدانیم که کاربرد جهاد تبیین کجاست، و با تأکید بر اینکه کارکرد و کابرد این جهاد در درجه اول، در برابر دشمن است، عنوان کرد: دقت کنیم ببینیم دشمن کجا در برابر ما قرار گرفته و همانجا در مقابلش سنگر بگیریم.

امام جمعه اقلید افزود: همواره باید تعریف درستی از این موضوع صورت گیرد تا بر اساس آن حرکت نمود لذا دولت، مجلس و قوه قضاییه (قوای سه گانه) وظیفه دارند این معنا را تحقق بخشند.

خطیب جمعه اقلید در ادامه به موضوع برجام اشاره و بیان کرد: توافق باید تعهدمحور و تضمین شده باشد، راستی آزمایی انجام شود تا درصورتی که طرف مقابل به تعهدات خود عمل کرد، ما نیز وظیفه خودمان را انجام می دهیم.

وی با تأکید بر اینکه نه از تهدید نظامی آن ها حراس داریم و نه از تحریم اقتصادی می ترسیم، تصریح کرد: هیچ کاری از کارهای کشور را به خارج یا برجام گره نمی زنیم.

طالبی ادامه داد: درصورت احتیاج، غنی سازی را ارتقا می دهیم و این قدرت را داریم لذا اروپا، غرب و آژانس حکام بدانند که باید عاقلانه شرایط ما را پذیرا باشند وگرنه خودشان ضرر می کنند.

امام جمعه اقلید سپس به فرمایشات مقام معظم رهبری (در دیدار تولیدکنندگان) در زمینه تولید نوشت افزارها اشاره و با تأکید بر اهمیت این موضوع، بیان داشت: امروزه عمده فرهنگ ها از طریق تولیدات، راه به کشورهای دنیا به ویژه جهان سومی ها و غرب آسیا پیدا می کنند از این رو برای مقابله با این امر، باید تولید خود را کیفیت بخشیده و به آن ها بها دهیم.

وی در بخش دیگر سخنان خود با یادآوری سفر استاندار به شهرستان اقلید و نیز مصوبات سفر ریاست جمهوری، بر لزوم اطلاع رسانی از پیگیری های انجام شده و اقدامات صورت گرفته و تحقق یافته به مردم تأکید کرد و گفت: اگر مردم در جریان امور شهر و روستا و دیار خود قرار گرفته و بدانند در چه مرحله ای قرار داشته و به کجا خواهند رسید، قطعا به آینده امیدوارتر می شوند.

خطیب جمعه اقلید با بیان اینکه مردم باید بدانند که در سالی که گذشت، چه کارهایی انجام و چقدر هزینه شد و برای سال آینده قرار است چه اقداماتی صورت گیرد، افزود: مثلا اعلام شود برای چه تعداد نسل جوان و تحصیل کرده شغل ایجاد می شود تا نسل زنده و بالنده جوان عزیز ما به آینده خود و جامعه امیدوار شده و دشمن نتواند روی آن ها تأثیر بگذارد.

لزوم توجه ویژه به نهادهای فرهنگی، دانشگاه ها و دانشجویان، آموزش و پرورش، مدارس، ورزش، فرهنگ دینی و مذهبی و...ازدیگر مسایلی بود که امام جمعه اقلید از آن ها سخن گفت.

برچسب ها: اقلید ، نما ، جهاد تبیین
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: