کد خبر: ۱۵۲۹۴۷
تاریخ انتشار: ۱۹:۰۴ - ۰۹ اسفند ۱۴۰۰
رئیس انجمن حمایت از مصرف کنندگان:
با درج قیمت تولید کننده بر روی اقلام باید شفاف سازی نظام تولید و توزیع را برای مصرف کنندگان اجرایی شود.چراکه پیش از این قیمت غیر واقعی توسط فروشندگان و توزیع کنندگان بر روی کالا‌ها درج می‌شد.
به گزارش سرویس اقتصادی شیرازه، مهدی نجف پور رئیس انجمن حمایت از مصرف کنندگان اظهار کرد: با درج قیمت تولید کننده بر روی اقلام سعی کرده‌ایم شفاف سازی نظام تولید و توزیع را برای مصرف کنندگان اجرایی کنیم چراکه پیش از این قیمت غیر واقعی توسط فروشندگان و توزیع کنندگان بر روی کالا‌ها درج می‌شد.

 نجف پور بیان کرد: مردم خود با درج قیمت تولیدکننده روی کالاها، نباید برای محاسبه قیمت مصرف کننده حساب و کتاب کنند بلکه این وظیفه دستگاه‌های نظارتی است که به روند قیمت گذاری واحد‌های صنفی نظارت کنند.

به گفته وی:فروشگاه‌ها باید با رعایت ضوابط قیمت و حاشیه سود مناسب قیمت نهایی مصرف کننده را درج کنند و وظیفه دستگاه‌های نظارتی و وزارت صمت است که در این زمینه ورود کنند و در صورتی که تخلفی احراز شود باید پرونده به دستگاه‌های قضایی معرفی شود.

وی ادامه داد :طرح درج قیمت تولیدکننده به جای قیمت مصرف کننده بر روی کالا یا همان پویش خرید شفاف با تصمیم سیدرضا فاطمی امین وزیر صمت به منظور شفاف سازی قیمت انواع کالا از چهارم دی امسال اجرایی شد.

نجف پور گفت:براساس این طرح، تولیدکننده باید قیمت تمام شده کالا‌های تولیدی را بر روی کالا ثبت کند و فروشگاه‌ها و واحد‌های صنفی نیز مکلف به درج قیمت مصرف کننده براساس سود متعارف تعیین شده هستند.

انتهای پیام/ف
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: