کد خبر: ۱۵۲۹۵۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۳ - ۱۰ اسفند ۱۴۰۰
با توجه به شیوع چند باره بیماری کرونا ویروس با نظارت شهرداری و همراهی نیروی انتظامی با همکاری مرکز بهداشت و همچنین مدیریت پسماند تمام انبارهای ضایعاتی سطح شهر که باعث ایجاد معضلات بهداشتی برای شهروندان شدند،یا پلمپ می شوند.
به گزارش سرویس سلامت شیرازه،افسانه خواست خدایی عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست وخدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: تفکیک از مبدا و ساماندهی مراکز خرید و فروش ضایعات تحت نظارت شهرداری، از رشد قارچ گونه ضایعاتی ها در سطح شهر جلوگیری می کند.

 خواست خدایی بیان کرد: مراکز خرید و فروش ضایعات، علاوه بر تاثیر منفی بر زیبایی بصری و گردشگری شهری و ایجاد مشکلات زیست محیطی و بهداشتی برای شهروندان ساکن در آن مناطق، حضور معتادین متجاهر در اطراف آن مراکز، کاهش امنیت ساکنان را نیز به همراه دارد.

 عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز، با تاکید بر قرارگرفتن تفکیک زباله از مبدا به عنوان اولویت آموزش شهروندان در سازمان پسماند شهرداری افزود: هر گونه دخالت عوامل غیر مسئول در امر بازیافت و نگهداری ضایعات شهری، مشکلات خاص بهداشتی – زیست محیطی و اجتماعی خاصی را در مناطق شهری ایجاد می کند و در حال حاضر انجام این امر در قالب زباله گردها، به صورت رشد قارچ گونه کارگاههای بازیافتی غیر مجاز در مناطق جنوبی شهر مشهود است.
گفتنی است با حضور خواست خدایی ناظر شورا در منطقه پنج شهرداری شیراز، رضا مسعودی شهردار منطقه با همراهی نیروی انتظامی و نماینده سازمان ساماندهی مشاغل و فرآورده های کشاورزی بیش از ۷۰ کارگاه و انبار غیر مجاز جمع آوری ضایعات ،  در منطقه پنج شناسایی و پلمپ شد.


انتهای پیام/ف

برچسب ها: شیرازه ، فارس ، سلامت
دریـچـــــــــــــــــــــه
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محمد
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۱ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۰
0
0
کرونا بهانه است
شهرداری می گوید زباله های باز یافتی حق من است
از طرفی صدها نفر در این شرائط بیکاری از این طریق نان می خورند
سری به حاشیه شهر بزنید مردم علیرغم تقاضای مکرر شهرداری و حتی توجیه خانه به خانه زباله هایشان را سر کوچه ها می گذارند
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: