کد خبر: ۱۵۲۹۸۵
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۹ - ۱۲ اسفند ۱۴۰۰
شهردار شیراز :
بعد از دو سال انتظار ، حجم بالایی از مسافران و گردشگران نوروزی را در شهر شیراز داریم و برای آن در مجموعه شهرداری شیراز تمهیدات لازم را اندیشیده‌ایم.
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه، سید احسان اصنافی شهردار شیراز در شورای اداری استان فارس گفت: بعد از دو سال انتظار،  حجم بالایی از مسافران و گردشگران نوروزی را در شهر شیراز داریم و برای آن در مجموعه شهرداری شیراز تمهیدات لازم را اندیشیده‌ایم.
وی در توضیح اقدامات صورت گرفته  بیان کرد: از ۱۰ کیلومتری ورودی‌های شهر عملیات پاکسازی صورت گرفته، سرویس‌های بهداشتی تعمیر و تجهیز شده، المان‌ها نورپردازی‌ها، تابلو‌ها و پارک‌ها در دست تعمیر هستند.
اصنافی گفت: گلکاری در سطح شهر شیراز آغاز شده و تلاش داریم که از ۲۵ اسفندماه و ورود اولین مسافران نوروزی گل‌ها نمود کافی و زیبایی داشته باشند.
شهردار شیراز از برپایی غرفه‌های نوروزی، برگزاری برنامه‌های فرهنگی، استقرار نماد‌ها و المان‌های نوروزی و تمهیدات لازم برای میوه و تره‌بار شب عید که در حوزه سازمان ساماندهی مشاغل است، خبر داد.
وی افزود: موضوعات ایمنی و خدمات شهری و سد معبر شهرداری شیراز بصورت روزانه شده و از ۱۵ اسفندماه مجوز حفاری صادر نخواهد شد و همه حفاری‌ها تا ۲۲ اسفندماه جمع آوری خواهد شد و آماده‌سازی سه کمپ برای مسافران نوروزی در شهر شیراز خبر داد و گفت: سه کمپ زیباشهر، شهید شیرودی و باغ جنت با ظرفیت ۲۲۰ کانکس برای مسافران نوروزی آماده شده‌اند.
به گفته اصنافی، درصورت وقوع بارندگی و کمبود فضا، هماهنگی‌های لازم با نمایشگاه بین‌المللی فارس صورت گرفته و از آن مکان نیز استفاده خواهد شد و ۱۱ بوستان در سطح شهر شیراز با امکان نصب ۲۵۰۰ چادر و در صورت لزوم ۱۳ سالن ورزشی شهرداری شیراز برای اسکان مسافران نوروزی در نظر گرفته شده است.
وی درخصوص سایر اقدامات صورت گرفته شهرداری شیراز برای ایام نوروز سال آینده عنوان کرد: تور‌های گردشگری، خط‌های ویژه از ایستگاه وکیل‌الرعایا به حرمین مطهر و ۱۶ تاکسی برای راهنمایی مسافران و گردشگران با عنوان از من بپرس از جمله دیگر اقدامات شهرداری شیراز برای ایام نوروز ۱۴۰۱ خواهد بود همچنین ۳۵ پارکینگ با ظرفیت بیش از ۴۵۰۰ خودرو در کنار پارکینگ‌های خصوصی برای ایام نوروز تدارک دیده شده است.
بنابه گفته شهردار شیراز موضوع ترافیک را از دیگر مقولات مهم و مدنظر شهرداری شیراز برای ایام نوروز خبر داد و گفت: در ایام نوروز ترافیک سنگینی را در ساعاتی از شبانه روز خواهیم داشت که با هماهنگی پلیس راهور و شورای ترافیک شهر شیراز، تمهیداتی را برای برخی معابر، مسیر‌ها و اماکن پربازدید و پرتردد در نظر گرفته‌ایم.
 وی در پایان بر رعایت شیوه‌ نامه‌های بهداشتی در تمامی اماکن و برنامه‌های شهرداری شیراز در ایام نوروز ۱۴۰۱ تاکید کرد.

انتهای پیام/ف 
مطالب مرتبط
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، نوروز ، مسافر
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: