کد خبر: ۱۵۳۱۴۹
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۳ - ۲۲ اسفند ۱۴۰۰
مدیر کل استاندارد فارس گفت: بازرسی ویژه عیدانه استاندارد با هدف تامین سلامت ، بهداشت و ایمنی جامعه و مصرف کنندگان صورت می پذیرد و دراین دوره بازدید ویژه از رستورانها ، کافی شاپ ها ، فست فودها ، فروشگاههای بزرگ و هتل ها صورت میگیرد.
به گزارش سرویس  اقتصادی  شیرازه، مرتضی رهنما مدیر کل استاندارد فارس  از بازرسی ویژه استاندارد از تاریخ  ۱۵ اسفند ماه تا  ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: بازرسی ویژه عیدانه استاندارد با هدف تامین سلامت ، بهداشت و ایمنی جامعه و مصرف کنندگان صورت می پذیرد و دراین دوره بازدید ویژه از رستورانها ، کافی شاپ ها ، فست فودها ، فروشگاههای بزرگ و هتل ها صورت می پذیرد.

رهنما بیان کرد: در یک هفته اول این بازرسی تخلفات قابل ملاحظه ای مشاهده گردید که مهمترین آنها استفاده از فرآورده های گوشتی فاقد علامت استاندارد در فست فودها و استفاده از نان ورقه ای فاقد تاریخ تولید و انقضاء و استفاده از تاپینگ پیتزای فاقد استاندارد در فست فود ها و رستورانها می باشد.

وی با اشاره به اینکه روغن پومیس که از تفاله های زیتون استحصال می شود و غیر خوراکی می باشد، اظهار کرد: همچنان در بعضی از مراکز عرضه  و بعنوان روغن زیتون خوراکی به فروش میرسد که لازم است مصرف کنندگان در زمان خرید به مشخصات و نشانه گذاری روغن زیتون مورد نظر خود دقت کافی را  داشته باشند.

مدیر کل استاندارد فارس همچنین از وجود زیتون های پرورده فاقد علامت استاندارد و کپک زده در برخی از رستوران ها و فست فودها خبرداد و افزود : زیتون پرورده و فرآورده های گوشتی و تاپینگ پیتزا مشمول استاندارد اجباری بوده و عرضه آن بدون علامت استاندارد ممنوع می باشد.

رهنما از کشف جعل علامت استاندارد بر روی یک نوع مایع سفید کننده بنام تجاری پالا در مراکز عرضه شیراز وهمچنین یک نوع خامه بدون علامت استاندارد بانام دهقان خبر داد.

انتهای پیام/ف
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، فروشگاه
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: