کد خبر: ۱۵۳۱۶۵
تاریخ انتشار: ۲۲:۰۸ - ۲۲ اسفند ۱۴۰۰
در پنجاه و دومین صحن علنی شورای اسلامی شهر شیراز مطرح شد:
عضو شورای شهر شیراز گفت:قصه پر غصه گرانی سفرهای هوایی (زیارتی) نجف، کربلا و دمشق نسبت به پرواز (تفریحی) به آنتالیای ترکیه، دبی امارات، تفلیس گرجستان و ایروان ارمنستان قابل لاپوشانی نیست و دردآور است که زوار برای سفر به عتبات، به اصفهان، تهران و مشهد، بروند، چون شیراز یا قادر به پوشش نبوده یا از این طریق دوحه قطر، هزینه ها چند برابر می شود.
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه، محمدرضا هاجری در نطق پیش از دستور خود در پنجاه و دومین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه ظرفیت انسانی تخصصی و تعهد نیروهای شهرداری شیراز از دیگر کلانشهرها یک سر و گردن بالاتر و کارآمدتر می‌باشد، گفت: لازم است از تمامی ظرفیت های موجود حداکثر بهره برداری صورت گیرد،گرچه نگاه جداسازی سیاسی در مدیریت شهری وجود ندارد، منتهی می بایست مواظب بود، سلایق فردی عامل نشود بعضی از ظرفیت های انسانی، مهجور و به کارگرفته نشود.

 وی با بیان اینکه لازمه تحول در شهر، بهره بردن از تمامی ظرفیت ها در جایگاه خودش می باشد که متاسفانه کمی کمرنگ دیده می شود، افزود: حفظ کرامت و احترام متقابل شورا و شهرداری می تواند اثر گذار و تعالی بخش ادامه راهمان باشد. 


هاجری با اشاره به اینکه شمال شهر گرایی در تنظیم و تصویب بودجه ۱۴۰۱ کاملا مشهود است، اظهار کرد: لازم بود در توزیع بودجه، مناطق و محلات فقیر نشین در اولویت باشند که چنین نیست، البته قابل جبران است و می توان با اصلاح بودجه و اضافه کردن متمم، عدالت شهری بیشتر رعایت شود.


این عضو شورای شهر شیراز در ادامه به ساخت «شیراز قدیم» همچون ساخت «تهران قدیم» در شهرک سینمایی غزالی، اشاره کرد و افزود: نیاز ضروری شهر، عامل گسترش فضای گردشگری و زیارتی است، همچنین می توان فیلم «امین ولایت» را در همین شهرک سینمایی شیراز قدیم، ساخت و یادگاری ماندگار و جاودان برای شهر مقدس شیراز برجای گذاشت.


وی در ادامه سخنان خود عنوان کرد: شیراز، سومین حرم اهل بیت (ع) می باشد و زیبنده نیست خطوط هوایی اش اینقدر ضعیف و ناکارآمد باشد؛ گردشگری و زیارت در سومین حرم باید فعال ترین و کارآمد ترین خطوط هوایی را داشته باشد که ندارد؛ قصه پر غصه گرانی سفرهای هوایی (زیارتی) نجف، کربلا و دمشق نسبت به پرواز (تفریحی) به آنتالیای ترکیه، دبی امارات، تفلیس گرجستان و ایروان ارمنستان قابل لاپوشانی نیست و  دردآور است که زوار برای سفر به عتبات، به اصفهان، تهران و مشهد، بروند، چون شیراز یا قادر به پوشش نبوده یا از این طریق دوحه قطر، هزینه ها چند برابر می شود. 

 
هاجری در پایان از شوار، شهرداری و دیگر ادارات و سازمانها خواست تا خود را برای پذیرایی از مهمانان نوروزی آماده کنند تا میهمان نوازی شیرازی ها که در جهان زبانزد خاص و عام بوده، حفظ و صیانت شود. 

افزایش ۲۵ تا ۳۰ درصدی ترافیک شیراز در روزهای پایانی سال 

در ادامه صحن علنی امروز مهدی نصیری، عضو شورای شهر و رئیس کمیسیون هوشمندسازی شورا تذکری را نسبت به مدیریت شهری داشت که در این باره عنوان کرد: در ۲ هفته اخیر در کلانشهرها ترافیک بسیار جدی  شاهد هستیم که این امر در شیراز با ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش نسبت به سال قبل وجود دارد. 

وی با بیان اینکه یکی از دلایل این ترافیک مجوزهای تجاری در مناطق است، گفت: صدور این مجوزها در آینده  ترافیکی شهر چالش ایجاد می‌کند و پلیس هم باید جدی‌تر نسبت به پارک خودروها نظارت داشته باشند چون بخش زیادی از ترافیک به دلیل تجمع مقابل مجتمع‌ها است. 

نصیری با بیان دومین تذکر خود بر سرعت بخشیدن به تحقق شهرداری الکترونیک تاکید کرد و افزود: باید مراجعه شهروندان به شهرداری به صفر برسد و سرعت دادن در این امر کمک‌کننده است، امروز استعلام آپارتمان‌ها به شکل الکترونیک است اما برگشت به عقب و مراجعه حضوری مردم در این موضوع مشکلات زیادی را ایجاد خواهد کرد. 

حفظ شانیت مقام شهدا در گفتار و رفتار  بر همه لازم و واجب است

علیرضا اسکندری، عضو دیگر شورا نیز با انتقادی نسبت به شهرداری شیراز و مراسم روز بزرگداشت شهدا گفت: حفظ شانیت مقام شهدا در گفتار و رفتار  بر همه لازم و واجب است اما جلسه امروز با تاخیر چندین ساعته و در ساعت اداری برگزار شد و بهتر بود که  جلسه با این جایگاه در خارج از وقت اداری برگزار می‌شد. 

وی با بیان اینکه جمعیت کثیری از فرزندان شهدا در شهرداری شاغل هستند اما تعداد معدودی دعوت شدند، افزود: این امر  به هر ترتیبی که بوده است جای سوال و تامل دارد. 

احسان اصنافی، شهردار شیراز نیز در پاسخ به اسکندری گفت: ۱۶۲ نفر دعوت شدند و به احترام حضور اعضای شورا، جلسه صبح برگزار شد و این کار کوچک‌ترین کاری است که برای بزرگداشت شهدا انجام شد. 

وی عنوان کرد: شهرداران منطقه یک، ۴، ۶ و ۸ از فرزندان معزز شهدا هستند و در دیگر بخش‌ها و  معاونت‌های مناطق هم تعداد زیادی از فرزندان شهدا حضور دارند و شهرداری شیراز خود را مدیون شهدا می‌داند.
 
تجلیل اعضای شورای اسلامی شهر شیراز از خانواده شهیدان ایزدی در صحن علنی

 در ادامه این جلسه و همزمان با روز بزرگداشت مقام شهدا، از خانواده شهیدان محمدحسن، علی اکبر، علی اصغر ایزدی، تجلیل کردند.

   قرار است در جلسات هفتگی صحن علنی شورای اسلامی شهر شیراز به پاس قدردانی و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، از خانواده‌های چند شهیدی شیراز تجلیل شود.

انتهای پیام/س
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: