کد خبر: ۱۵۳۱۹۳
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۶ - ۲۴ اسفند ۱۴۰۰
صبح امروز ۲۰۰ نفر از دانشجویان بسیجی استان فارس برای شرکت در دوره طرح ولایت کشوری به مشهد مقدس اعزام شدند.
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه،کاظم اسماعیلی شعار مدیر رشد و کادرسازی ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس گفت: بیست و ششمین دوره تقویت مبانی اندیشه اسلامی با عنوان طرح ولایت کشوری، بهمن ماه امسال به صورت غیرمتمرکز در شیراز برگزار شد.

وی گفت: نیمه دوم و تکمیلی این دوره از ۲۴ اسفندماه  تا ۱۱ فروردین سال ۱۴۰۱ در مشهد مقدس با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

به گفته اسماعیلی، دانشجویانی برای شرکت در نیمه دوم دوره غیرمتمرکز طرح ولایت کشوری به مشهد مقدس اعزام شدند که با موفقیت دوره اول را گذرانده و مورد تایید مرکز طرح ولایت سازمان بسیج دانشجویی کشور قرار گرفته اند.

مدیر رشد و کادرسازی ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس، آشنایی و تسلط دانشجویان با مبانی اندیشه اسلامی در یک چارچوب منظم فکری، تقویت روحیه دفاع از اصول و ارزش‌های انقلاب اسلامی و آشنایی دانشجویان با مباحث فرهنگی و سیاسی روز را از اهداف دوره طرح ولایت کشوری برشمرد.

وی بیان کرد: آشنایی دانشجویان با سیره نظری و عملی ائمه معصومین در بعد اخلاقی و تربیتی، رشد و ارتقای فکری دانشجویان و بسترسازی برای حل تخصصی مسائل کلان کشور در راستای اعتلای نقش آفرینی بسیج دانشجویی از اهداف دیگر این دوره است.

اسماعیلی شعار گفت: فلسفه وجودی دانشگاه و بسیج دانشجویی تربیت نیرو‌های تراز انقلاب اسلامی است و به فرموده امام خمینی (ره) «فتح الفتوح انقلاب اسلامی، تربیت جوانان مؤمن، انقلابی و متعهد می‌باشد»، از این رو برای رسیدن به این مهم نیازمند کیفیت بخشیدن و تعمیق بنیه معرفتی، بصیرتی، تربیتی و مهارتی، تشکیلاتی دانشجویان بر پایه قرآن و مکتب اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است.


انتهای پیام/ف
مطالب مرتبط
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، طرح ولایت
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: