کد خبر: ۱۵۳۳۴۵
تاریخ انتشار: ۱۹:۵۵ - ۰۶ فروردين ۱۴۰۱
مدیرکل آموزش و پرورش فارس در دیدار با رییس کل دادگستری استان:
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: اسکان مهمانان نوروزی در مدارس فارس باعث افزایش امنیت و کاهش جرم در استان در ایام تعطیلات نوروزی شده است.
به گزارش سرویس فرهنگی شیرازه،  محمد خلیل عسکری در دیدار اعضای شورای معاونین و روسای نواحی چهارگانه آموزش و پرورش شهر شیراز با رییس کل دادگستری فارس با اشاره به مطلب فوق افزود:مساله تامین امنیت مهمانان نوروزی اسکان داده شده در مدارس در کنار سایر خدمات ارائه شده برای ما بسیار مهم است.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس به راه اندزی تشکل های مختلف در حوزه اسناد بالادستی خصوصا سند تحول بنیادین و بیانیه گام دوم و نقشه مهندسی کشور اشاره کرد وگفت: تلاش داریم از ظرفیت جوانان نیز به نحو مناسبی استفاده شود.

عسکری گفت: بیش از ۷هزار و سیصد و بیست و چهار ملک در آموزش و پرورش فارس وجود دارد که بیش از سه هزار از انها مستند سازی شده و سند اخذ شده است.

وی خواستار اختصاص وقت و دیدار ماهیانه رییس کل دادگستری با فرهنگیانی که دچار مسایل و مشکلات حقوقی دارند شد و گفت: موضوع حمایت ویژه قضایی از فرهنگیان به منظور حفظ کرامت انها توسط دادگستری را نیز خواهانیم.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس همچنین در ادامه به گزارشی از اسکان مهمانان نوروزی در استان فارس اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش فارس در نوروز ۱۴۰۱مقدمات اسکان بیش از ۶۲هزار نفر را در وضعیت عادی در شبانه روز فراهم کرده است.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: در چند روز اخیر از اغاز ستاد اسکان با توجه به افزایش سفر به استان فارس و شهر شیراز این ظرفیت افزایش قابل توجهی یافت به نحوی که مسوولین اسکان موظف شدند همه مسافران مراجعه کننده به ستادها را در مدارس اسکان دهند.

عسکری گفت: امسال۶۸ پایگاه پذیرش در سطح استان و۶پایگاه نیز در سطح شهر شیراز کار پذیرش مهمانان نوروزی در مدارس را انجام میدهند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس همچنین گفت: یک هزار و ۱۳۰ مدرسه در استان و بیش از ۶۰۰ مدرسه در سطح شیراز برای اسکان در وضعیت عادی اماده شده بودند که با استقبالی که از سفر به استان و شهر شیراز انجام شد این امار افزایش قابل توجهی پیدا کرد.

عسکری گفت: ۴۶ معلم سرا و باشگاه فرهنگیان با ظرفیت ۱۵۰۰ نفر و ۱۲ خوابگاه دانش آموزی با ظرفیت پذیرش ۲۲۰ نفر نیز در اختیار ستاد اسکان آموزش و پرورش در سطح استان است.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس همچنین گفت: ۱۵۶ فضای ورزشی سرپوشیده ی داخل و خارج از مدرسه نیز اماده شده که درصورت بروز وضعیت اضطرار در اختیار ستاد اسکان آموزش و پرورش قرار خواهد گرفت.

عسکری گفت: درمجموع بیش از ۲ هزار و چهارصدو بیست نفر عوامل مدیریتی و اجرایی و نظارتی در ستادهای اسکان آموزش و پرورش در سطح استان مشغول به فعالیت هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: بیشترین میهمانان پذیرش شده درمدارس فارس هم از استانهای آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام و بوشهر است.

عسکری همچنین گفت: بیشترین پذیرش مهمان در مدارس فارس مربوط به ستادهای اسکان نواحی ٤ ،٣، ١، ٢ ، مرودشت، ممسنی، کازرون ، آباده ، زرقان، پاسارگاد، لارستان و سپیدان است.

وی افزود: بنابر اعلام وزارت آموزش و پرورش، بیشترین پذیرش مسافرین نوروزی در مدارس کشور تا پایان 3 فروردین۱۴۰۱ به ترتیب مربوط به استان‌های خراسان رضوی، فارس و اصفهان است.

انتهای پیام/م
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: