کد خبر: ۱۵۳۴۴۳
تاریخ انتشار: ۱۸:۴۲ - ۱۳ فروردين ۱۴۰۱
رئیس کل دادگستری فارس تاکید کرد که سازمان‌های مردم نهاد و خیرّین می‌توانند به باز اجتماعی شدن نوجوانان بزهکار و جلوگیری از بازگشت آنان به زندان کمک کنند.
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه، رییس کل دادگستری استان فارس در راستای تأکیدات پانزده گانه رییس قوه قضاییه در سیزدهمین روز از فروردین ماه با حضور در کانون اصلاح تربیت شیراز با مددجویان نوجوان ملاقات کرد.

حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی در این دیدار ضمن ملاقات چهره به چهره با نوجوانان این مرکز و بررسی امکانات آموزشی، تربیتی، بازپروری و تفریحی در این کانون، آخرین وضعیت پرونده‌های قضایی آنان را مورد بررسی قرار داد.

او گفت: توجه به مسائل آموزشی نوجوانان در کانون اصلاح و تربیت نقش بسزایی در باز پروری مددجویان و بازگشت مؤثر آنان به جامعه دارد و در این خصوص لازم است از دیدگاه‌های تخصصی و همچنین امکانات نهاد‌های اجتماعی، فرهنگی و آموزشی استفاده شود.

نماینده قوه قضاییه در استان فارس با تأکید براینکه سازمان‌های مردم نهاد و خیرّین می‌توانند به باز اجتماعی شدن نوجوانان بزهکار و جلوگیری از بازگشت آنان به زندان کمک کنند، گفت: با مدیریت مناسب می‌توان از تکمیل شدن چرخه بزهکاری توسط نوجوانان جلوگیری کرد.

رئیس شورای قضایی استان فارس همچنین توجه به مسائل پژوهشی در حوزه روانشناسی و جامعه شناسی در کانون‌های اصلاح تربیت را زمینه پیشگیری و کنترل ارتکاب جرم در بین کودکان و نوجوانان خواند و گفت: در این راستا لازم است به وقوع جرائم در فضای مجازی و شیوه‌های جدید ارتکاب جرائم توجه شود.

رئیس کل دادگستری استان فارس در پایان این دیدار بر توجه قضات به اِعمال دستور العمل کاهش جمعیت کیفری نسبت به مددجویان کانون اصلاح و تربیت و همچنین استفاده از مجازات‌های جایگزین توسط قضات تاکید کرد.

انتهای پیام/ح
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: