کد خبر: ۱۵۳۵۲۸
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۷ - ۱۸ فروردين ۱۴۰۱
رئیس کل دادگستری استان فارس از تحقق ۷۵ درصدی اهداف سند تحول قضایی در دادگستری استان در سال گذشته خبرداد.
به گزارش سرویس  اجتماعی شیرازه،حجت الاسلام سید کاظم موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس در دیدار اعضای شورای قضایی استان با نماینده ولی فقیه در فارس با بیان اینکه دادگستری فارس خیز بلندی برای ارائه بهتر خدمات الکترونیک قضائی و دادرسی‌های آنلاین و بدون کاغذ برداشته است، گفت: امسال ارائه این خدمات را توسعه خواهیم داد.

وی با اشاره به اینکه اغلب حوزه‌های قضائی استان رسیدگی‌های کیفری خود را در قالب ارتباطات آنلاین با زندان‌های استان انجام می‌دهند، افزود: در تلاشیم تا این روند به پرونده‌های حقوقی نیز تسری یابد و طرفین دعاوی حقوقی نیز به صورت آنلاین در جلسه‌های دادرسی حضور یابند.

موسوی  به دستیابی استان فارس به رتبه اول پژوهش در بین دادگستری‌های سراسر کشور اشاره کرد و با بیان اینکه دادگستری فارس در ۱۵ شاخص تعیین شده در امر پژوهش حائز رتبه اول شده است بیان کرد: دادگستری فارس از وجود قضات با دانش فراوانی بهره می‌برد که همین امر باعث شده است که آرا به صورت متقن و مستدل صادر شود.

رئیس شورای قضائی فارس همچنین به تدوین برنامه‌هایی در زمینه نخبه گزینی قضات نیز اشاره و تصریح کرد: این موضوع از جمله تأکیدات ریاست قوه قضائیه در قالب سند تحول دستگاه قضائی می باشد که استان فارس این موضوع را با جدیت دنبال کرده است.

رئیس کل دادگستری استان فارس همچنین به تحقق ۷۵ درصدی سند تحول قضائی و اهداف تعیین شده برای سال گذشته در مجموعه قضائی فارس اشاره کرد و افزود: یکی از محور‌های اصلی در سند تحول رفع اطاله دادرسی است که این محور مهم و اساسی با همت و تلاش قضات و کارکنان محقق شده است.

حجت الاسلام موسوی همچنین از صلح و سازش ۴۳ درصدی پرونده‌ها در شورا‌های حل اختلاف استان خبر داد و پیشتازی استان فارس در صلح و سازش پرونده‌های قصاص در ۸ سال اخیر را حاصل نفوذ کلام متنفذین و ریش‌سفیدان و روحیه گذشت و بخشش مردم استان فارس خواند.

این مقام ارشد قضائی استان فارس  با بیان اینکه روحیه فساد ستیزی و برخورد قاطع با مفسدان در استان فارس باعث شده است یکی از دادگستری‌های برتر در این خصوص باشیم گفت: امسال هم در اجرای منویات رهبر معظم انقلاب و ریاست قوه قضائیه موضوع مبارزه با فساد با جدیت دنبال خواهد شد.

انتهای پیام/ف

مطالب مرتبط
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: