کد خبر: ۱۵۳۵۷۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۷:۵۹ - ۲۱ فروردين ۱۴۰۱
ترویج و تثبیت فرهنگ روزه کله گنجشکی‌ها برای کودکان بین خانواده‌ها و اقشار مختلف جامعه یکی از اقدامات سپاه استان در ایام ماه مبارک رمضان امسال می باشد.
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه، محمد جعفر دوستدار معاون اجتماعی سپاه فجر فارس، امروز در نشست خبری به منظوراقدامات انجام شده توسط دستگاه‌های فرهنگی ویژه ماه رمضان، برگزار شد، گفت: ترویج و تثبیت فرهنگ روزه کله گنجشکی‌ها برای کودکان بین خانواده‌ها و اقشار مختلف جامعه یکی از اقدامات سپاه استان در ایام ماه مبارک رمضان امسال می باشد.

وی افزود: برنامه ترویج روزه کله گنجشکی با ویژگی تعامل و ارتباط با کودک و نوجوانان اجرا شده و کودکان و نوجوانان می‌توانند برای شرکت در این پویش به سایت ماه نور به نشانی 
MAHENOOR.comمراجعه و ثبت نام کنند و در چالش مسابقات روزانه شرکت کنند.

دوستدار با بیان اینکه همزمان با اولین ماه رمضان قرن جدید، پویش روزه اولی‌ها در سراسر استان در حال برگزاری است، گفت: ‌تاکنون ۷ هزار و ۴۶۸ نفر کودک در این سایت ثبت نام کرده‌اند و ۸۳۵ مدرسه و ۵۹۱ محله و ۵۶ نفر خارج از استان در این برنامه مشارکت داشته‌اند. 

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری صدرا نیز در این نشست بیان کرد: شهر صدرا بدون وجود هیچ یک از دستگاه‌های فرهنگی، برنامه‌های خود را به صورت یک تنه و با مشارکت مردم پیش می‌برد. 

فرج‌زاده با اشاره به وجود بیش از ۱۵۰ مجتمع مسکونی در شهر صدرا، گفت: برنامه ریزی برای اجرای برنامه‌های ماه مبارک رمضان در دستور کار قرار گرفته است و تلاش شده تا برنامه‌های این ایام به صورت مردمی، اجرایی شود.  

 وی با اشاره به اینکه اجرای پویش «روزه اولی‌ها»، عنوان کرد: برای تمام گروه‌های سنی اعم از بزرگسالان، کودکان و نوجوانان مراسم جزء خوانی، تفسیر، کتابخوانی و برگزاری مسابقات متنوع تر در حال انجام است.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری صدرا خاطرنشان کرد: در شهر صدرا اگر چه حضور دستگاه‌های دیگر را نداریم اما با شبکه سازی انجام شده و مشارکت مردم، مساجد و مجتمع‌ها و تشکل‌های فرهنگی تلاش کردیم تا اقدامات لازم در راستای اجرای برنامه‌های ویژه ماه مبارک رمضان به نحو احسن برگزار شود.

مهدی تقوا فر، قائم مقام سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز نیز د ادامه این نشست بیان کرد: حوزه فرهنگی شهرداری در دو مقوله روزه اولی‌ها و فضاسازی تبلیغات شهری فعالیت دارد. 
وی افزود: همچنین در فرهنگسراهایی که گستردگی آن در سطح شهر زیاد است، پویش روزه اولی‌ها در راستای دعوت از افراد به این پویش انجام می‌شود. 

قائم مقام سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز خاطرنشان کرد: جمعیت قابل ملاحظه‌ای از مربیان و هنرجویان مراجعه کنندگان به فرهنگسراها را داریم که طی سال‌های گذشته با این پویش همراه بودند که این جمعیت بستری برای اطلاع رسانی در خصوص این پویش است.

تقوا فر یادآور شد: کودکان و نوجوانانی که به سن تکلیف رسیده‌اند و روزه اولی هستند می‌توانند نسبت به تهیه یک کلیپ و ارسال آن برای سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری اقدام کنند.

انتهای پیام/س

دریـچـــــــــــــــــــــه
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محمد
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۱
0
0
این نوع روزه وجه شرعی دارد؟
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: