کد خبر: ۱۵۳۶۹۴
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۴ - ۲۸ فروردين ۱۴۰۱
در ۲۴ ساعت گذشته؛
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز یکشنبه، بیست و هشتم فروردین ۱۴۰۱، اعلام کرد.
به گزارش سرویس سلامت شیرازه، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز یکشنبه، بیست و هشتم فروردین ۱۴۰۱، اعلام کرد.   

در این اطلاعیه آمده است:از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۲۳ هزار و ۱۲۶ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۲۵ هزار و ۸۵۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۴۳ هزار و ۴۵۵ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۶ هزار و ۵۱۰ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۷۹ هزار و ۶۷۱ مورد تست سریع انجام شده و ۱۰۹ هزار و ۳۴۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۷۰ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۳۰۱ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۴۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به هشت هزار و ۲۲ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۱۶ هزار و ۹۰ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۴۰ هزار و ۱۶۷ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۰۹ هزار و ۲۴۶ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۰۹ هزار و ۴۵۷ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۲۱ هزار و ۴۶۴ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.

انتهای پیام/س
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: