کد خبر: ۱۵۳۸۵۳
تاریخ انتشار: ۲۳:۲۷ - ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱
جمعی از نمایندگان و مسئولان بسیج دانشجویی دانشگاه های شهر شیراز، عصر روز پنج‌شنبه ۸ اردیبهشت‌ماه در جلسه‌ی رمضانی با حجت الاسلام و المسلمین کلانتری، تولیت آستان احمدی و محمدی (ع) به گفتگو پرداختند.
به گزارش سرویس فرهنگی شیرازه، محمد تاج بخش، نماینده قرارگاه شهید احمدی روشن استان فارس در ابتدا با اشاره حضور دانشجویان بین الملل در کشور گفت: این ظرفیت عظیم میتواند در جهت تبلیغ و صدور گفتمان انقلاب اسلامی مفید باشد. وی همچنین بر اهمیت نقش اساتید و علمای اندیشه ورز و تقویت مبانی اعتقادی دانشجویان در فضای حرم برای تربیت مدیران آینده انقلاب تاکید کرد.

بهروز خوشنود، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد ضمن اشاره بر شأن و جایگاه شهری، ملی و بین المللی حرم بیان داشت: با توجه به گسترش آسیب های اجتماعی، نقش محوری حرم در چنین مسائلی میتواند برجسته باشد.

سید محمدمهدی نعمت‌اللهی، جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز با ذکر اهمیت رسانه و فضای مجازی به عنوان ابزار اصلی جهاد تبیین بیان داشت: حرم شاهچراغ (ع) پتانسیل بالایی در زمینه تبیین و نشر آن در فضای مجازی دارد که نیازمند بهبود بسترهای موجود این آستان می‌باشد.

در ادامه پیمان زندی مسئول فرهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز گفت: علاوه بر برنامه‌ریزی آستان در جهت جریان‌سازی فکری و فرهنگی برای زوار، برای عموم مردم شهر و به‌خصوص دانشجویان شیراز نیز امری ضروری است.

محمد محمدی مسئول مطالبه‌گری بسیج دانشجویی داشگاه شیراز در ادامه گفت: امروزه با جهاد تبیین و جنگ روایت ها در قلب تهاجم عظیم فرهنگی هستیم.
وی ادامه داد نیازی به تبیین جهاد تبیین نیست، بلکه بایستی وارد عمل شویم آنهم با فعالیت های هنرمندانه و نه سطحی. تا ان‌شاءالله بتوانیم در جنگ روایت ها به پیروزی و آگاه سازی جامعه برسیم.

حسین تقی‌خانی، مسئول بسیج دانشکده الهیات دانشگاه شیراز به طرح ایده هایی همچون نشریات و برنامه های صوتی در فضای حرم پرداخت و آمادگی بسیج را برای همکاری با آستان احمدی و محمد اعلام کرد.

در پایان، تولیت آستان و معاونت فرهنگی ایشان نیز ضمن ابراز امیدواری از خلق ایده های نو، از تعامل دو جانبه دانشگاه و تولیت استقبال کردند.

انتهای پیام/ف
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، استان فارس
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: