کد خبر: ۱۵۴۰۳۲
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۳ - ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱
فرماندار شیراز:
شیبانی با بیان اینکه بر اساس قانون مباحث مرتبط با الحاق یا عدم الحاق در کارگروهی که به همین منظور در فرمانداری تشکیل شده مطرح، بررسی‌ و تعیین تکلیف می شود، گفت: در حال حاضر فرمانداری شیراز در خصوص الحاق روستاهای حریم، هیچگونه برنامه ای در دستور کار ندارد.
به گزارش سرویس سیاسی شیرازه،لطف‌الله شیبانی فرماندار شیراز در دیدار با محمدتقی تذروی، رئیس شورای اسلامی شهرستان بر تقویت شرکت های تعاونی روستائی تأکید کرد.

وی با بیان این مطلب که برای حل مشکلات روستائی نمی توان صرفا به اعتبارات دولتی تکیه کرد، افزود: بسیاری از مشکلات را می توان از طریق شرکت‌های تعاونی و راهکارهای مشابهی که اتکای به اعتبارات دولتی را به حداقل برساند، حل کرد.

شیبانی با اشاره به گسترش حاشیه نشینی و ساخت و سازهای غیر مجاز در حومه شهر، خاطرنشان کرد: شهرداری و شورای شهر بر کلیات موضوع الحاق روستاهای حریم شیراز توافق دارند اما نگرانی از گسترش بی رویه ساخت و سازهای غیرمجاز و افزایش قیمت زمین در حرائم شهر نیز همچنان به قوت خود باقی است.

فرماندار شیراز افزود: بر اساس قانون مباحث مرتبط با الحاق یا عدم الحاق در کارگروهی که به همین منظور در فرمانداری تشکیل شده است مطرح، بررسی‌ و تعیین تکلیف می شود و در حال حاضر فرمانداری شیراز در خصوص الحاق روستاهای حریم، هیچگونه برنامه ای در دستور کار ندارد.

وی همچنین تصریح کرد: مشکلات روستاهای شهرستان شیراز در زمینه مسکن، ارتباطات، راه، گاز و آب احصاء شده که به مدیران دستگاههای اجرائی و خدمات رسان منعکس و نتایج بررسی و رسیدگی های لازم در یک فرجه زمانی یک ماهه جمع آوری می شود تا موارد کلان و غیر قابل پیگیری در سطح شهرستان و استان، از طریق مرکز دنبال گردد.

انتهای پیام/س
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: