کد خبر: ۱۵۴۰۶۴
تاریخ انتشار: ۲۱:۱۶ - ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱
مدیرکل پست فارس:
آزادی با بیان اینکه برای بیش از ۹۰ درصد مرسولات استان از سامانه تجزیه هوشمند استفاده می‌شود، گفت: فارس بالاترین ترافیک را در تجزیه بین استان‌هایی که به سیستم سورتینگ هوشمند مجهز هستند، داراست.
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه، مهدی آزادی مدیر کل پست استان فارس امروز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت در یک کنفرانس خبری افزود: قبل از شیوع کرونا بیشتر مرسولات پستی به دلیل حجم کمی که داشتند از طریق پیک موتوری جابه‌جا می‌شد اما با توجه به بالا رفتن حجم بسته‌های پستی ناوگان ‌وانت‌بار پست فارس با اعتبارات کشوری به ۵۰ دستگاه وانت‌بار جدید مجهز شد. 

وی با اشاره با بالا رفتن حجم ورودی و خروجی مرسولات پستی فارس در دو سال شیوع کرونا، خاطرنشان کرد: سال ۹۸ مرسولات وارده فارس یک میلیون و ۲۶۶ مرسوله بود که در سال ۹۹ به ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار مرسوله و سال ۱۴۰۰ به ۳ میلیون و ۷۰۰ مرسوله رسید. 

به گفته آزادی مرسولات صادره فارس نیز در سال ۹۸ معادل ۹۳۶ هزار مرسوله بوده که در سال ۹۹ به یک میلیون و ۶۸۵ مرسوله و در سال ۱۴۰۰ به ۲ میلیون و ۳۸۰ مرسوله رسیده است. 

مدیرکل پست فارس با بیان اینکه برای بیش از ۹۰ درصد مرسولات استان از سامانه تجزیه هوشمند استفاده می‌شود، گفت: فارس بالاترین ترافیک را در تجزیه بین استان‌هایی که به سیستم سورتینگ هوشمند مجهز هستند، داراست.

این مقام مسئول گفت: ترافیک مرسولات پستی اداره کل پست فارس در سال گذشته ۱۷ میلیون و ۷۲۴ هزار مرسوله بوده که ۸ میلیون و ۷۰۰ هزار مرسوله صادره و مابقی مرسوله وارده به استان بوده است. 

وی با بیان اینکه ترافیک روزانه مرسولات پستی استان حدود ۶۰ هزار مرسوله وارده و صادره است، عنوان کرد: کارسازی این تعداد مرسوله با ظرفیت ۷۰۰ نفری بخش دولتی و خصوصی بوده که کار آسانی نیست. 

آزادی با اشاره به اینکه فارس جزء ۵ استان کشور است که به سیستم سورتینگ هوشمند مجهز است و برای بیش از ۹۰ درصد مرسولات استان همین سامانه تجزیه هوشمند استفاده می‌شود، اظهار کرد: افزایش سرعت و دقت تجزیه مبادلات و کاهش آسیب‌دیدگی مرسولات‌ از جمله مزایای سیستم تجزیه هوشمند است که در بین استان‌های مجهز به این سیستم، فارس بالاترین ترافیک را در تجزیه هوشمند دارد. 

مدیر کل پست فارس با بیان اینکه یک دستگاه تجزیه هوشمند با همکاری یک استارتاپ استانی بومی‌سازی شده و از روز گذشته به صورت آزمایشی در مرکز تجزیه و مبادلات پست مرکزی راه‌اندازی شده است، اظهار امیدواری کرد که این دستگاه بعد از گذراندن مراحل آزمایشی با نام شیراز و استان فارس در اختیار استان‌های دیگر نیز قرار بگیرد. 

آزادی با بیان اینکه ۳۸ درصد برگشتی مرسولات پستی به دلیل آدرس‌دهی اشتباه است، گفت: نصب پلاک آبی که اعداد ۲ تا ۳ رقمی روی آن است به آدرس‌دهی دقیق کمک زیادی می‌کند اما نصب این پلاک‌ها بر عهده شهرداری است که انتظار می‌رود شهرداری‌ها در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند. 

وی با بیان اینکه برای جلوگیری از ورود و خروج کالای قاچاق یک دستگاه ایکس ری در ورودی تجزیه مبادلات پست مرکزی نصب شده است، اظهار کرد: پست استان فارس ۹۵۰ نقطه تماس شمال دفاتر پستی، دفاتر پیشخوان‌ دولت و غیره داره و با وجود اینکه کالاهای ممنوعه اعلام شده گاهی ممکن است در نقطه قبول مرسوله شیطنت‌هایی اتفاق بیافتد که در همین زمینه بیش از ۸۰ مورد قطع همکاری یا تذکر به همکاران داشته‌ایم. 

مدیرکل پست فارس در توضیح اجاره بخشی از پست مرکزی استان به یکی از هایپرمارکت‌های شیراز، گفت: قرارداد اجاره‌ای که با این هایپرمارکت داریم ۵ ساله است که در حال حاضر ۲.۵ سال از آن گذشته، بعد از شیوع کرونا به دلیل کمبود فضا قصد بازپس‌گیری این مکان را داشتیم اما از نظر حقوقی امکان آن وجود نداشت.  

آزادی به تلاش همکاران خود در اداره پست نمره قبولی ۲۰ داد و افزود: به خروجی فعالیت‌های اداره پست نمره ۱۶ می‌دهم آنهم به دلیل کمبودهای زیرساختی است که در اداره پست با آن روبه‌رو هستیم که کمبود نیرو، کمبود امکانات، کمبود بودجه و اعتبارات، عدم اصلاح نظام تعرفه‌گذاری، عدم توجه به سختی‌کار نامه‌رسان‌ها و غیره از جمله آنها است. 

رسانه‌ها باید با مطالبه‌گری صدای رسای مردم باشند 

عبدالعلی کریمی معاون توسعه و مدیریت منابع استانداری فارس نیز در این جلسه با بیان اینکه مطالبه‌گری رسانه‌ها کار بزرگی است که در راستای جهاد تبیین است، گفت: رسانه‌ها باید با مطالبه‌گری صدای رسای مردم باشند و مشکلات و درخواست‌های مردم را به گوش مسئولان برسانند. 

وی  با بیان اینکه حوزه پست یکی از حوزه‌هایی است که مردم به شدت به آن نیاز دارند و روز به روز نیازمندی مردم به این حوزه بیشتر می‌شود، گفت: می‌طلبد که اداره کل پست استان فارس برای خدمات‌رسانی مطلوب به مردم برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری داشته باشد و به تجهیزات و امکانات روز مجهز شود تا رضایتمندی مردم روز به روز افزایش یابد. 

انتهای پیام/س
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: