کد خبر: ۱۵۴۰۸۵
تاریخ انتشار: ۱۸:۴۶ - ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز:
طاهری گفت: سومین حرم اهل بیت(ع) برای اینکه به مرزهای حقیقی خود برسد، باید از مرزهای توسعه عبور کند و گام‌های استواری برای شکوفایی استعداد و رونق سرمایه‌گذاری در شیراز برداشته شود.
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه،مهدی طاهری رئیس شورای اسلامی شهر شیراز امروز ۲۸ اردیبهشت در مراسم افتتاحیه اولین همایش ملی توسعه سرمایه‌گذاری در شیراز، ظرفیت‌های این کلانشهر را بی نظیر ارزیابی کرد و اظهار کرد: زمان و منابع محدودی برای توسعه در اختیار داریم و توقعاتی که از عملکرد ما می‌رود، به درستی بالا هستند. با وجود این شرایط، مهمترین راهکار استفاده از منابع و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری است.

وی خواستار برداشتن قدم‌های استواری برای شکوفایی استعدادهای سومین حرم اهل بیت(ع) شد و افزود: برای آن که درک درستی از شرایط داشته باشیم باید در جایگاه سرمایه‌گذاران قرار گرفته و مشکلات آن‌ها را درک کنیم.

طاهری در بخش دیگری از سخنان خود فاصله کلانشهر شیراز را تا بهشت سرمایه‌گذاری طولانی ارزیابی کرد و گفت: تحلیل ریسک و مدیریت داده مهمترین عواملی هستند که به جذب سرمایه‌گذار و توسعه منجر می‌شود و باید با نگاه راهبردی به خطرات سرمایه‌گذاری نگریست.

رئیس شورای  اسلامی شهر شیراز در ادامه با بیان اینکه برخی از ریسک‌ها سیستماتیک هستند و برخی دیگر غیرسیستماتیک، خاطر نشان کرد: برای کاهش ریسک پارامترها و راهبردهایی وجود دارد که می‌توان با توسل به آنها خطرات قابل کنترل و غیرقابل کنترل را مدیریت کرد.

وی با بیان اینکه گستراندن فرش قرمز ملزوماتی دارد، عنوان کرد: شیراز بهشت سرمایه‌گذاران است می‌تواند شعار اولین همایش ملی توسعه سرمایه‌گذاری شیراز باشد و در همین راستا در هفته شیراز هر سال باید همایش سرمایه‌گذاری برگزار شود و عملکرد آن در ادوار پیشین مورد بررسی قرار گیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه خواستار عزم جدی شهرداری و مسئولان ارشد شهر و استان برای رونق سرمایه‌گذاری در سومین حرم اهل بیت(ع) شد و اظهار داشت: اگر قرار است شیراز بهشت سرمایه‌گذاران باشد باید همگی دست به دست هم داده و با هم‌افزایی در این شاهراه گام های استوار برداریم. 

طاهری گفت: در این زمینه تشکیل شرکت یا موسسه‌ای با ماهیت حقوقی قدرتمند می‌تواند ریسک سرمایه گذاران را مورد تحلیل قرار داده و آن را کاهش دهد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: از مسئولانی که در ایام نوروز اعلام کردند کلانشهر شیراز ظرفیت پذیرش مسافران نوروزی را ندارد، گلایه دارم.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در پایان ابراز امیدواری کرد: شیراز آن چنان در مسیر رشد و توسعه قرار بگیرد که در برهه زمانی بتوانیم پذیرای هر تعداد از مسافرانی باشیم که سومین حرم اهل بیت را برای مقصد سفر برگزیده اند.

عزم جزم مجموعه مدیریت جدید شیراز و استان بر حمایت از سرمایه‌گذاران

 سید احسان اصنافی شهردار شیراز نیز در این مراسم اظهار کرد: شیراز با امامزادگان واجب‌التعظیم و لقب سومین حرم اهل بیت(ع)، سومین مقصد زیارتی در ایران اسلامی است که در کنار آن گردشگری تاریخی و میراثی با اماکن چند هزارساله بر پیشانی شهر متبلور است.

سومین حرم اهل بیت(ع) باید از مرزهای توسعه عبور کند/ گام‌های استوار برای شکوفایی استعداد و رونق سرمایه‌گذاری شیراز

وی افزود: با داشتن شعرای بزرگی همچون حافظ و سعدی، گردشگری ادبی و وجود صنایع دستی و هنرمندان شهیر، گردشگری هنری در کنار گردشگری طبیعی خودنمایی می‌کند.

اصنافی بیان کرد: شهر شیراز به‌عنوان قطب پزشکی در تمامی ابعاد این حوزه حرف‌های بسیاری داشته و نه تنها در سطح کشور بلکه در سطح منطقه و دنیا شناخته شده است.

شهردار شیراز در ادامه عنوان کرد: موقعیت جغرافیایی شهر شیراز، مجاورت با آب‌های آزاد، دسترسی به فلات مرکزی ایران و غیره، سبب شده این شهر از دیرباز به‌عنوان بارانداز کشور دیده شود.

مدیر ارشد شهری شیراز از عزم جزم مجموعه مدیریت جدید شیراز و استان بر حمایت از سرمایه‌گذاران خبر داد و عنوان کرد: برای تحقق تسهیل در سرمایه‌گذاری تدابیری اندیشیده شده که این همایش نیز در همین راستاست.

وی افزود: در این همایش در راستای تسهیل سرمایه‌گذاری بویژه در حوزه شهری به گفتگو خواهیم نشست و فرصت ها و موانع را در کنار هم دیده تا شاهد بهبود سرمایه‌گذاری در شهر باشیم.

 شهردار شیراز همچنین گفت: ایجاد پنجره واحد مدیریت شهری در راستای تسهیل فرآیند سرمایه‌گذاری، بررسی نقش مراکز دانش بنیان در توسعه سرمایه‌گذاری و شاخص های ترویج فرهنگ سرمایه‌گذاری در شیراز از مهم ترین موضوعات و محورهای اولین همایش ملی توسعه سرمایه‌گذاری در شیراز است.

وی در پایان متذکر شد: امیدوارم منشأ خدمت به مردم و توسعه روز افزون ساختارهای مختلف از جمله اقتصادی باشیم و در پایان عمر مسئولیتی که مثل برق و باد می‌گذرد، سرافراز و سربلند باشیم.


انتهای پیام/س/ف
برچسب ها: شیراز ، شیرازه ، فارس
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: