کد خبر: ۱۵۴۲۸۲
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۴ - ۱۰ خرداد ۱۴۰۱
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی فارس :
رنجبر گفت: به کارخانجات لبنیاتی برای خرید شیر خام از دامدار تسهیلات داده می شود به شرط اینکه وجه شیر در مدت دو هفته‌ به دامداران پرداخت شود.
به گزارش سرویس اقتصادی شیرازه،عبدالمجید رنجبر معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی فارس  در نشست بررسی مسائل و مشکلات دامداران شهرستان شیراز گفت: در موضوع قیمت شیر مبنا بر این بوده است که قیمت ها از اتحادیه های دامداران استان ها گرفته شده و پس از تحلیل کارشناسان به مرکز و شورای اقتصاد اعلام شد.

به گفته وی؛ در حال حاضر قیمت شیر 12 هزار تومان اعلام شده است اما احتمال تغییر آن وجود دارد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی فارس به موضوع خروج دام از استان نیز پرداخت و اظهار کرد: برای خروج دام از استان هویت گذاری دام و اعلام نیاز استان مقصد شرط است؛ صادرات دام به خارج از کشور با مشخص شدن سهمیه هر استان آزاد خواهد شد.

رنجبر در خصوص کیفیت نهاده های دامی ابراز کرد: دامداران در صورت عدم رضایت از کیفیت نهاده قبل ‌از تخلیه با هماهنگی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان و بازدید نماینده دامپزشکی، جهاد کشاورزی و تعزیرات نسبت به عودت بار اقدام کنند.

وی خروج علوفه از استان را منوط به دریافت مجوز از مدیران جهاد کشاورزی هر شهرستان دانست و افزود: واحدها و انبارهای غیرمجاز بسته‌بندی علوفه پلمپ می شوند و صنف بسته‌بندی علوفه تشکیل خواهد شد برای این‌که قیمت‌های خریدوفروش مشخص شود.

انتهای پیام/ف
مطالب مرتبط
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: