کد خبر: ۱۵۴۵۸۹
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۲ - ۲۸ خرداد ۱۴۰۱
معاون استاندار فارس:
محبی‌پور با اعتقاد به اینکه در موضوع عفاف و حجاب محور حرکت مدیر ارشد دستگاه است، گفت: دستگاه‌ها در این زمینه باید از حالت انفعال خارج شوند.در استانداری فارس نیز این کار را به صورت جدی مطالبه می‌کنیم.
به گزارش سرویس فرهنگی شیرازه ،اسماعیل محبی‌پور معاون استاندار فارس روز شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی فارس  اظهار کرد:سند تحول دولت مردمی چهار رکن را تعریف کرده است که‌ عدالت محوری و فسادستیزی، میدان داری مردم با پیشتازی جوانان، رکن دانش و خیزش علمی برای تولید ثروت و خانواده مداری از جمله ارکان اصلی این سند هستند.

وی ادامه داد: محورهای اصلی برنامه دولت مردمی هم در سه رکن اقتصاد و معیشت مردم، فرهنگ و سیاست خارجی تعریف شده است.

محبی‌پور اضافه کرد: فصل هفتم این برنامه به عنوان فصل فرهنگ و هنر در سه عنوان سبک زندگی و رفتار اجتماعی، ایثار و ایثارگران و صنایع فرهنگی و فصل پنجم به عنوان امور اجتماعی و سلامت در عناوین فقر و تأمین اجتماعی، مشارکت اجتماعی بانوان، خانواده و فرزندآوری، مهاجرت، سلامت، ورزش و گردشگری تدوین شده است.

 معاون استاندار فارس گفت: بنده پیشنهاد می‌دهم این بخش فرهنگی توسط سازمان مدیریت برنامه‌ریزی در شورای فرهنگ عمومی تشریح شود و به عنوان مسیولیت به روسای ادارات ابلاغ شود و روسای ادارات بر مبنای این سند مکلف به اقدام پاسخگویی هستند.

وی عنوان کرد: این برنامه به عنوان اهرم خوبی به شمار می‌رود که می‌تواند در اختیار شورای فرهنگ عمومی قرار بگیرد و قابلیت ارزیابی و سنجش خواهد داشت.

محبی‌پور اضافه کرد: در خصوص سند برش فرهنگی هم روسای دستگاه‌ها حتما اقدامات گام به گام و زمانبندی شده وظایف استنتاجی و ابلاغی سند را مشخص کنند. اینکه قرار است به چه وسیله‌ای و تا چه زمانی به کجا برسند.

وی گفت: بخشی از سند فرهنگی ابلاغ شده و بخشی هم استنتاجی است که مدیر دستگاه‌ باید با جلسات درون دستگاهی خود مشخص کند که در نظر دارد چه اقداماتی را انجام دهد.

محبی‌پور با اعتقاد به اینکه در موضوع عفاف و حجاب محور حرکت مدیر ارشد دستگاه است، گفت: دستگاه‌ها در این زمینه باید از حالت انفعال خارج شوند.در استانداری فارس نیز این کار را به صورت جدی مطالبه می‌کنیم.

وی ادامه داد: مدیران در موضوع عفاف و حجاب در دو سطح جشنواره شهید رجایی و بازرسی استانداری مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

معاون استانداری بر تشکیل شورای استانی فضای مجازی تأکید کرد و گفت: فضای مجازی به دست چه کسی و به چه شکلی مدیریت شود. در حقیقت استفاده از ظرفیت فضای مجازی باید مورد مهندسی و ارزیابی قرار بگیرد.

انتهای پیام/ف
منبع: ایرنا
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: