کد خبر: ۱۵۴۷۵۵
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۳ - ۰۷ تير ۱۴۰۱
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس از وزیر راه و شهرسازی درخواست کرد:
جواد قناعتی با اعتقاد به اینکه مسئولان رسالت سنگینی دارند، گفت: فرمانداران و دیگر مسئولان باید به معنای واقعی کلمه تکریم ارباب رجوع و مردم‌داری را در دستورکار قرار دهند چراکه مردم‌داری رمز موفقیت نظام است.
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه، محمود رضایی،معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس در ارتباط ویدیو کنفرانسی با وزیر راه و شهرسازی در مورد شرایط اجرای طرح نهضت ملی مسکن در فارس ، از اخذ تصمیمات استانی برای ٢٠٠ هزار متقاضی در فارس خبر داد و گفت : برای تامین زمین مورد نیاز اجرای این طرح در ١٢٠ شهر استان تدابیر لازم اندیشیده شده است .

وی گفت : یکی از مشکلات ما محدود بودن اراضی در شهر شیراز و چند شهر بزرگ استان شامل جهرم ، فسا ، مرودشت ، کازرون و نیز شهر صدرا است ؛ برای راضی موجود در شهرهای مذکور در استان تصمیماتی گرفته شده و شرایط آنها برای تصمیم گیری نهایی به شورای عالی شهرسازی و معماری ارجاع شده است .
محمود رضایی کوچی ادامه داد : یکی از اراضی مورد نظر که قابلیت ساخت بیش از ۶٠ هزار واحد مسکونی را داراست واقع در شهر صدراست که تعیین تکلیف این زمین و اراضی دیگر موجود در شهرهای بزرگ استان ضروری است .

این مسئول با اشاره به اینکه در هر یک از شهرهای استان که متقاضی برای طرح نهضت ملی مسکن وجود داشته ، مقدمات اجرای طرح آغاز شده است ، گفت : در حال حاضر مشکل ما در شهرهای بزرگ است که علی رغم استقبال گسترده متقاضیان ، موضوع تامین زمین در آنها حل و تعیین تکلیف نشده است .

انتهای خبر/ح

وی از وزیر راه و شهر سازی ، روشن شدن تکلیف اراضی موجود در شهرهای مذکور در شورای عالی شهرسازی و معماری ظرف یک هفته آینده را خواستار شد و عنوان کرد : در خواست ما این است که ظرف این مدت  تصمیمات اخذ شده در استان در مورد اراضی مذکور نهایی شود .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس خاطر نشان کرد : در صورت تعیین تکلیف این راضی ، عملیات اجرای صد هزار واحد از طرح نهضت ملی مسکن در استان ظرف یک ماه آینده آغاز می شود که این شرایط جهش بزرگی در راستای اجرای این طرح و تامین مسکن برای متقاضیان را سبب خواهد شد .

رضایی از آمادگی چندین قرارگاه ساخت مسکن و هلدینگ های معتبر در فارس برای ساخت واحد‌های مسکونی طرح نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت : ورود عملی این هلدینگ ها و آغاز عملیات اجرایی ساخت مسکن ،  در گرو تعیین تکلیف اراضی مورد نیاز آنها ،  توسط شورای عالی شهرسازی و معماری است .

وی به همکاری شهرداری های استان برای صدور سریع پروانه ساخت واحد های طرح نهضت ملی مسکن اشاره و اظهار کرد : سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس نیز با اعمال تخفیف های مناسب برای اجرای هر چه بهتر و سریع تر این طرح همراه شده است .

انتهای خبر/ح
برچسب ها: زمین ، مسکن ، فارس
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: