کد خبر: ۱۵۴۷۸۱
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۶ - ۰۸ تير ۱۴۰۱
سرپرست جهاد کشاورزی لامرد خبر داد:
محمدی گفت: اولین برداشت رطب و خارک استان فارس از ۶۰۰ هکتار از باغ های شهرستان لامرد آغاز شده که اولین محصولات آن در بخش اشکنان شهرستان لامرد است.
به گزارش سرویس شهرستان های شیرازه، علیرضا محمدی سرپرست جهاد کشاورزی لامرد گفت: اولین برداشت رطب و خارک استان فارس از سطح ۶۰۰ هکتار از باغ‌های شهرستان لامرد آغاز شده است که اولین محصولات آن در بخش اشکنان شهرستان لامرد است.

وی افزود: در این شهرستان ارقام محلی شامل شاهانی، گشخا، خاصویی، قصب و لشت بیشترین آمار در مسان نخل‌ها را به خود اختصاص داده است که بیشتر آنها به مصرف تازه خوری در شهرستان می‌رسد و بخشی نیز به کشورهای حوزه خلیج فارس و استان‌ها و شهرستان‌های همجوار صادر می‌شود.

محمدی تصریح کرد: با توجه به صنعتی شدن منطقه و امکان صادرات این محصول به کشورهای منطقه، در سال‌های اخیر ارقام جدید نخل از جمله پیارم و مجول نیز که با شرایط آب و هوایی منطقه سازگاری بیشتری دارد نیز به رقم‌های سنتی در منطقه اضافه شده است که امیدواریم با استقبال کشاورزان شاهد گسترش کشت آن باشیم.

وی افزود: پیش بینی می‌شود از ابتدای خردادماه تا پایان شهریور ماه بیش از ۲۶۰۰ تن خرما و رطب از باغ‌های شهرستان لامرد برداشت و روانه بازار مصرف شود.


انتهای پیام/ر
برچسب ها: کشاورزی ، شیراز ، فارس
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: