کد خبر: ۱۵۴۸۳۸
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۳ - ۱۱ تير ۱۴۰۱
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد؛
حسینی در پی وقوع زلزله در استان هرمزگان، از آمادگی کامل بیمارستان ها و اورژانس فارس برای رسیدگی به مصدومان این حادثه خبر داد.
به گزارش سرویس سلامت شیرازه، «سید وحید حسینی» با بیان اینکه در بامداد امروز، یازدهم تیر ۱۴۰۱، زلزله در استان هرمزگان رخ داده که تعدادی از این زلزله ها بالای ۶ ریشتر بوده است، گفت: در این راستا تیم مدیریت بحران کلان منطقه پنج کشور در شیراز و اتاق هدایت عملیات بحران (EOC) دانشگاه علوم پزشکی شیراز فعال شد.

وی ادامه داد: پیرو اعلام اورژانس کشور، اتوبوس آمبولانس های دانشگاه های علوم پزشکی شیراز و جهرم به این منطقه اعزام شدند که پس از نتایج ارزیابی ها و عدم نیاز در شهرستان لارستان به صورت آماده باش مستقر هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اضافه کرد: همچنین بالگردهای شیراز و لار نیز برای امدادرسانی سریع به صورت آماده باش درآمده اند.

مسوول ارشد حوزه سلامت فارس با اشاره به اعلام مجموعه سلامت استان هرمزگان مبنی بر اینکه خدمت رسانی به مصدومان این حادثه در حال انجام است، افزود: در حال حاضر اتوبوس آمبولانس های شیراز و لار درمنطقه لارستان در حالت آماده باش هستند تا در صورت نیاز، به منطقه اعزام شوند.

با ارزیابی های میدانی انجام شده، تاکنون ۴۴ مصدوم و پنج مورد فوتی ناشی از این حادثه گزارش شده است.

انتهای پیام/س
مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: