کد خبر: ۱۵۴۸۶۷
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۱ - ۱۲ تير ۱۴۰۱
سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس مطرح کرد:
راستیار از اجرای طرح ویژه کنترل تاخیر در مبدا و حین سفر ناوگان اتوبوسی با هدف رعایت حقوق مسافران و نظارت بر زمان دقیق حرکت ناوگان اتوبوسرانی در استان خبر داد.
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه،علیرضا راستیار سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان افزود: با اجرای طرح ویژه کنترل تاخیر در مبدا و حین سفر ناوگان اتوبوسی در قالب تشدید نظارت بر ناوگان اتوبوسی به دنبال روان سازی و سرعت بخشی در ارائه خدمات متناسب با شأن مسافران هستیم.

وی با بیان اینکه بخش حمل و نقل جاده‌ای استان با همکاری پلیس راه و مشارکت شرکت‌های حمل و نقل مسافر اجرای دقیق این طرح را دنبال می کند افزود: در اجرای این طرح که همزمان با سراسر کشور اجرایی گردیده ؛ انجام بازدیدها در دو سطح کنترل از مبداء و کنترل کنار جاده ای با استفاده از ظرفیت حداکثری گشت ترابری و همکاری پلیس راه استان در دستور کار قرار دارد و با استفاده از سامانه پلاک خوان و سپهتن جهت تعیین زمان سفر ناوگان از مبدا تا مقصد و ثبت زمان تاخیرات بیش از حد مجاز با رانندگان متخلف با قید فوریت در کمیسیون‌های مربوطه برخورد خواهد شد.

راستیار در ادامه همچنین نظارت عالیه و گسترده در سفرهای حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای را جزو برنامه‌ها و ماموریت‌های مهم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای دانست و با تاکید بر رعایت کامل جوانب ایمنی توسط رانندگان، خواستار همکاری و تعامل حداکثری کاربران جاده ای با تیم های کنترل و نظارت راهداری و حمل ونقل جاده ای و پلیس راه در راستای اجرای این طرح شد.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس  همچنین رعایت حقوق مسافران و رفتار توأم با احترام و ادب با آنان را یک ضرورت اساسی دانست و گفت: از مسافرین عزیز تقاضا داریم که در طول مسافرت، ضمن رعایت نکات ایمنی هر گونه رفتار خارج از شئون ، تاخیر در مبداء و حین سفر را با سامانه ارتباطی ۱۴۱ گزارش کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت : در استان فارس تعداد ۱۴۷ شرکت حمل و نقل مسافری پروانه فعالیت دارند و روزانه بطور تقریبی ۳۵۰۰۰  نفر مسافر به ترتیب اتوبوسی ۲۱۰۰۰ نفر ،مینی بوس ۱۱۰۰۰ نفر و سواری ۳۰۰۰ نفر مسافر با ناوگان عمومی به درون و برون استان سفر مینمایند.

راستیار باشاره به اینکه عمر متوسط ناوگان اتوبوس و سواری ۱۳ سال و مینی بوس ۲۱ سال می باشد خاطرنشان ساخت:  تعداد ناوگان اتوبوس حدود ۹۳۰ دستگاه، مینی بوس حدود ۱۳۰۰ دستگاه و سواری حدود ۸۰۰ دستگاه در استان فارس می باشند.

 این مقام مسئول با بیان اینکه تعداد رانندگان بخش حمل و نقل استان در بخش مسافر۶۳۰۰ نفر  می باشند اظهار داشت : در شهر شیراز  پایانه های شهید کاراندیش ،شهید مدرس ،امیرکبیر و شهید طبایی و پایانه قصردشت (مخصوص سواری) فعال می باشند که در پایانه شهید کاراندیش ۲۵ شرکت مشغول فعالیت هستند و بطور متوسط روزانه ۲۲۰ سفر اتوبوس برون استانی ( ۴۰۰۰ نفر مسافر) ۵۰ سفر اتوبوس درون استانی ( ۱۰۰۰ نفرمسافر) و ۱۲۰ سفر مینی بوس و سواری ( ۱۰۰۰ نفر مسافر) جابجا می‌گردند.

انتهای پیام/ف
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: