کد خبر: ۱۵۴۸۷۰
تاریخ انتشار: ۰۸:۳۱ - ۱۳ تير ۱۴۰۱
رئیس کل دادگستری فارس:
موسوی گفت: ۸۸ درصد اراضی ملی استان سنددارشده و تا پایان شهریور امسال برای تمام اراضی ملی استان که حدود ۱۰ میلیون ۲۰۸ هزارهکتار است، سندمالکیت صادر می‌شود.
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه ،حجت الاسلام سیدکاظم موسوی عصر یکشنبه ۱۲ تیر در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال و قرارگاه حدنگاری فارس گفت: تنها ۱۲ درصد از اراضی ملی فارس سنددار نیستند که علت آن هم مشکلاتی بین اداره اوقاف ومنابع طبیعی است.

وی افزود: تا پایان شهریور ماه امسال برای تمام اراضی ملی فارس که حدود ۱۰ میلیون ۲۰۸ هزارهکتار است، سندمالکیت صادر می‌شود تازمین خواران نتوانند این اراضی را تصرف کنند.

موسوی گفت: حدنگاری اراضی فارس می‌تواند به تثبیت مالکیت دولت کمک کند که با اجرای این طرح پرونده‌های ورودی به دادگستری هم کاهش می‌یابد، زیرا ماهانه هر قاضی به بیش از ۳۰۰ پرونده در خصوص زمین خواری رسیدگی می‌کند.

رئیس کل دادگستری فارس  در پایان عنوان کرد: با حدنگاری اراضی فارس هم تکلیف اراضی ملی مشخص می‌شود و هم پرونده‌های ورودی به دادگستری فارس کاهش می‌یابد و قضات می‌توانند به حقوق عامه بپردازند.

حسن بابایی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نیز گفت: اراضی ملی نباید بدون هویت بمانند و اگر برای اراضی ملی سند صادر و ثبت مالکیت نشود، زمینه ارتکاب جرم فراهم می‌شود.

 وی افزود: مدیر هر سازمان و دستگاهی که در حوزه آن سازمان و نهاد زمین خواری انجام شود به عنوان شریک جرم و فراهم کردن زمینه ارتکاب جرم تحت پیگرد قضایی قرار می‌گیرد.

بابایی گفت: بیش از ۴۰ درصد پرونده‌های قضایی مرتبط با زمین خواری است.

 این مقام مسئول خاطرنشان کرد: برای حدنگاری اراضی ملی و اراضی کشاورزی فارس قرارگاه حدنگاری شهید سلیمانی در شیراز راه‌اندازی شده است.

انتهای پیام/ف
برچسب ها: شیرازه ، شیراز ، فارس
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: