کد خبر: ۱۵۵۴۴۴
تاریخ انتشار: ۱۷:۱۴ - ۱۴ مرداد ۱۴۰۱
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز جمعه چهاردهم مرداد ۱۴۰۱، اعلام کرد.
به گزارش سرویس سلامت شیرازه،  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز جمعه چهاردهم مرداد ۱۴۰۱، اعلام کرد.
 در این اطلاعیه آمده است:
از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۹۵ هزار و ۳۰۴ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۴۴ هزار و ۸۶۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.
از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۸۸ هزار و ۹۰۶ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۲۵ هزار و ۳۱۱ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۰۶ هزار و ۳۹۸ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۹ هزار و ۵۵۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.
با بستری ۹۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۴۷۷ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۶۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.
خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، گزارشی از موارد فوتی ناشی از کرونا در فارس ثبت نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۵۶ نفر است.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۳۲ هزار و ۷۰۹ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۰۳ هزار و ۱۲۹ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۶ هزار و ۵۰۴ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۳ هزار و ۳۰۰ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۵۹ هزار و ۴۷۴ دُز نوبت سوم و ۸۳ هزار و ۸۵۱ دُز یادآور واکسن بوده است

انتهای پیام/ر
برچسب ها: بیمارستان ، شیرازه ، کرونا
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: