کد خبر: ۱۵۵۵۴۹
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۰ - ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
معاون سلامت و اصلاح و تربیت اداره کل زندان‌های فارس مطرح کرد:
آیین قدردانی از مددجویان برگزیده یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در فارس و نشست کتاب‌خوان بند در زندان مرکزی شیراز برگزار شد.
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه، محسن انصاری منش معاون سلامت و اصلاح و تربیت اداره کل زندان‌های فارس در این نشست با اشاره به ایام محرم و سوگواری اباعبدالله حسین به واقعه عاشورا پرداخت و گفت: کسی که با مقام ولایت و امامت مشکل دارد در دیگر موارد هم دچار مشکل میشود. ولایت پیش فرض قبولی طاعات و عبادات است.

 وی افزود: امام حسین(ع) شفاعت کننده انبیا و اولیا در روز قیامت است همانگونه که در زیارت وارث می‌خوانیم حسین(ع) وارث علم انبیا است. این یک نعمت است که به ما رسیده و افتخار می کنیم که شیعه ایم. خودتان را گره بزنید به دستگاه امام حسین و از این ظرفیت غافل نشویم.

 انصاری منش بیان کرد: اداره کل زندانها، اقدامات زیادی در راستای تربیت مددجویان انجام می‌دهد، کمک به تحصیل، ایجاد زمینه‌های کتابخوانی، کارآموزی، انجام مراسم مذهبی و ... از جمله برنامه‌هاست. ما همچنبن با اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس ۱۹ تفاهم نامه داریم و تمام کتابخانه‌های زندان‌ها به صورت مشارکتی با این مجموعه اداره می‌شود.

 معاون سلامت و اصلاح و تربیت اداره کل زندان‌های فارس تاکید کرد: ۱۰۷ هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های زندان‌های فارس موجود است و بیش از دو سوم مددجویان زندان‌های فارس عضو کتابخانه های زندان ها هستند. از جمله‌های مواردی که در این مجموعه در حال پیگیری است انتقال کتاب از کتابخانه‌ها به اتاق‌های زندانیان برای بهره برداری بیشتر مددجویان زندان است.

وی گفت: اداره کل زندان‌ها در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی مشارکت داشت و هشت هزار نفر در این جشنواره شرکت کردند که از این میان سی مددجو به عنوان برگزیده معرفی شده‌اند.

روح الله منوچهری  مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس نیز در این نشست ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعدالله الحسین (ع) عنوان کرد: این چهارمین دوره نشست کتابخوان بند است و این طرح بازخورد خوبی در سطح استان و کشور داشته است. در زندان مددجویان بسیاری که خود نویسنده و شاعر یا علاقه مند به مطالعه هستند و بیشتر آثار نویسندگان دیگر را مطالعه کردند. 

وی با تقدیر از همکاری اداره کل زندان‌های فارس در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی بیان کرد: در مجموع ۱۸ کتابخانه در زندان‌های فارس خوشبختانه بیش از ۸ هزار نفر در جشنواره رضوی شرکت کردند که بیشترین میزان مشارکت در کشور بوده و بیشترین میزان برگزیده هم از استان فارس بوده است.

منوچهری تاکید کرد: زمانی که یک جامعه کتاب‌خوان داشته باشیم آسیب‌های اجتماعی و بازگشت به جرم کمتر است.

انتهای پیام/ف

منبع: ایسنا
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: