کد خبر: ۱۵۵۶۰۶
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۶ - ۲۳ مرداد ۱۴۰۱
مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس گفت: در دهه اول محرم اداره کل اوقاف فارس، از‌ 1400 هیات مذهبی استان فارس در قالب برگزاری مراسم عزاداری حضرت سیدالشهدا (ع) حمایت و پشتیبانی کرد.
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه، حجت‌الاسلام عباس موسوی مدیرکل اوقاف فارس امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: با اجرای طرح شمیم حسینی در دهه اول محرم در فارس ۱۴۰۰ هیئت مذهبی در قالب برگزاری مراسم‌های عزاداری حضرت سیدالشهدا (ع) مورد حمایت قرار گرفتند و از محل موقوفات منطبق روضه خوانی، اطعام و عزاداری به این هیأت مذهبی کمک شد.

وی افزود: طرح شمیم حسینی شامل هیأت مذهبی، مساجد و حسینیه‌ها بود که در آن بن کارت‌های ویژه تهیه اقلام اطعام و پخت از محل موقوفات متصرفی و غیرمتصرفی تهیه و به آنها اهداء شده است.

مدیرکل اوقاف فارس با اشاره به فعالیت هیئات مذهبی در بقاع متبرکه ادامه داد: همچنین در ایام دهه اول محرم در قالب اجرای طرح سوگواره بصیرت عاشورائی ۴۵ هیئت مذهبی بزرگ در حرم‌های مطهر امامزادگان شاخص استان فارس استقرار یافته که ویژه برنامه‌های سوگواری و عزاداری را تا پایان ماه محرم، اربعین و ایام دهه آخر ماه صفر در جوار مضجع شریف امامزادگان و بقاع متبرکه برگزار می‌کنند.

حجت الاسلام موسوی از فعالیت‌های مبلغان در این ایام گفت و افزود: با توجه به اجرای طرح اعزام مبلغ ۲۷۰ نفر از طلاب و روحانیون برای برگزاری مراسم‌های فرهنگی و فعالیت‌های تبلیغی به نقاط محروم استان اعزام شدند که برگزاری مراسم‌های روضه خوانی، وعظ، مداحی و سوگواری در ده روز نخست ماه محرم را بر عهده داشتند.

انتهای پیام/ر
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: