کد خبر: ۱۵۵۶۲۷
تاریخ انتشار: ۲۲:۰۵ - ۲۴ مرداد ۱۴۰۱
مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) فارس خبر داد:
پور نور علی از اعزام زائر اولی‌ها به کربلای معلی بصورت رایگان از خانه‌های محلات در سطح کلانشهر شیراز خبر داد .
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه، حسین پور نورعلی مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) فارس،در نشست خبری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای رسانه، روز خبرنگار را به اصحاب رسانه تبریک عرض کرد و گفت: خبرنگاران پل ارتباطی بین مردم و مسئولان هستند و نقش ارزنده‌ای برای پوشش خبری و پیگیری مسائل و مشکلات مردم دارند.

وی با اشاره به فعالیت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در حوزه اجتماعی، گفت: همچنین بنیاد ۱۵ خرداد اخیرا به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) الحاق شد و در حوزه سلامت فعالیت می‌کند.

پورنورعلی افزود: بنیاد احسان از سال ۹۷ عمده فعالیت خود را شروع کرده و در حوزه اجتماعی در سطح خرد فعالیت می‌کند و در بحران‌ها به کمک به نیازمندان می‌شتابد و حوزه توزیع بسته‌های معیشتی را در بر می‌گیرد

این مقام مسئول ادامه داد:بنیاد برکت حدود هشت هزار و ۲۰۰ مصوبه اشتغال خرد در سطح استان دارد و در حوزه‌های بهزیستی نیز ورود می‌کنیم.

 مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) فارس اظهار کرد: توانمندسازی خانواده‌ها در اولویت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان است و گروه‌های جهادی در اجرای برنامه‌های این ستاد نقش مهمی دارند و قابل اعتماد بودن، اخلاص و سرعت عمل جبهه‌های جهادی از ویژگی‌های منحصر به فرد آنهاست.

وی در ادامه از اعزام زائر اولی‌ها به کربلای معلی بصورت رایگان از خانه‌های محلات در سطح کلانشهر شیراز خبر داد و گفت: همچنین با همکاری گروه‌های جهادی در محلات محروم ازجمله سلطان آباد و ... خدمات دندانپزشکی بصورت رایگان ارائه می‌شود.

پور نورعلی عنوان کرد: در آستانه سال تحصیلی جدید نیز پویش مشق احسان ۱۲ هزار بسته لوازم التحریر در بین اقشار کم بضاعت استان توزیع می‌شود.

این مقام مسئول در استان فارس با اشاره به سیلاب اخیر در مناطق جنوبی استان گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در بحران‌ها در کنار مردم بوده است و خواهد بود، در حادثه سیل اخیر نیز پس از اعلام وقوع سیل، با همکاری گروه‌های جهادی از مناطق سیل‌زده بازدید بعمل آورده شد و بر اساس میزان خسارت به منازل مسکونی، اولویت‌بندی انجام گرفت. در همین راستا امداد‌ها در ۳ مرحله انجام خواهد گرفت. در مرحله اول با ارسال اقلام امدادی شامل کف کش و لجن کش، بیل، چمکه، کارواش و اقلام غذایی فوری و آب معدنی به مناطق سیل زده، مرحله دوم با ارسال بسته‌های غذایی و در مرحله سوم تامین بخشی از اقلام لوازم خانگی آسیب دیده از سیل و دام‌های تلف شده، انجام خواهد گرفت.

وی گفت: طبخ و توزیع ۴۰ هزار پرس غذای گرم از اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در استان بوده است.


انتهای پیام/س
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: