کد خبر: ۱۵۵۶۵۲
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۱ - ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
فرمانده سپاه فجر فارس از آغاز رزمایش تخصصی به نام شهید عبدالله اسکندریT با شعار «خدمت بی منت» به منظور خدمت‌رسانی به عشایر توسط جهادگران استان خبر داد.
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه، سردار یداله بوعلی، فرمانده سپاه فجر فارس امروز، ۲۶ مردادماه در رزمایش تخصصی جهاد دامپزشکی استان گفت: استان فارس در سطح ملی به عنوان نمونه این کار جهادی را انجام و میزبان است و علاوه بر استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی داخل استان، از دیگر استان‌ها کشور نیز در این رزمایش مشارکت دارد.

وی با بیان اینکه این رزمایش تخصصی به نا‌م مبارک شهید مدافع حرم اسکندری و با شعار «خدمت بی منت» در کنار عشایر آغاز خواهد شد، گفت: استان فارس در سال قبل نیز طرح جهاد خدمت‌رسانی را به جامعه عشایری ارائه کرده و ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار دام واکسیناسیون انجام شده و دوره‌های آموزشی و مشاوره ای، سمپاشی اماکن دام و ویزیت دام و طیور و ... انجام دادند و در این رزمایش پیش رو نیز خدمات مختلفی ارائه خواهند کرد.

بوعلی تصریح کرد: عشایر مبین تاریخ و فرهنگ کشور است و خدمت‌رسانی به این قشر شریف و تولید کننده لازم و ضرروی است و یک اقدام و کار مقدسی است.

آقا میری، معاون وزیر و رئیس سازمان دامپزشکی کشور نیز در این مراسم گفت: در سازمان دامپزشکی زیر مجموعه‌ای تحت عنوان جهاد دامپزشکی و قرارگاه محرومیت‌زدایی ایجاد شده و با شناسایی و سازمان‌دهی و سامان‌دهی نیروهای تخصصی جهادی در این زمینه به دنبال خدمت‌رسانی در سراسر کشور هستند که تمرکز به روستاها و مناطق عشایری دارند.

وی ادامه داد: فعالیت‌های قرارگاه محرومیت‌زدایی باید به حدی تقویت کرد که در سراسر کشور به صورت شبکه‌ای آن را نهادیه کرد و سه ماموریت اصلی یعنی محرومیت‌زدایی، پیشگیری از بیماری‌ها دام و طیور و مدیریت بیماری و آموزش و ترویج مسائل مرتبط با دامداری را انجام دهند.

آقامیری با اشاره به اینکه این اقدامات محرومیت‌زدایی  با همکاری تمامی دستگاه‌ها انجام می‌شود، گفت: تعامل خوبی در این زمنیه وجود دارد و محوریت اصلی آن بر عهده بسیج سازندگی و بسیج عشایری است.

وی با بیان اینکه برای یک کار اساسی در پیشگیری و کنترل بیماری‌های دام و طیور، مطمئنا با حضور نیروهای ارزشی و جهادی و متخصص می‌توان بهترین عملکرد را داشت، افزود: خوشبختانه تجربه و دانش خوبی که به واسطه متخصصان ما به دست آمده و انجام شده در سطح ملی و بین‌المللی زبانزد و دارای اعتبار است و در دنیا کشور ایران را جزو برترین کشورهای مبارزه با بیماری‌های مختلف دامی می‌دانند و ایران را به عنوان یک کشور پیشرفته در این زمینه معرفی می‌کند.

آقامیری افزود: از نظر اقتصادی این کارهای تخصصی کشور باعث شده است وضعیت دام کشور به عنوان عاری از بیماری فوق‌العاده دامی و طیور مطرح باشد. در حالی که بسیاری از کشورهای دنیا با این بیماری‌های خاص با چالش‌های زیادی روبه‌رو هستند لذا امکان ارسال دام و طیور به خارج از کشور را دارد و این در چرخه اقتصادی بسیار حائز اهمیت است و این مسئله دستآورد حرکت‌های نیروهای تخصصی و ارزشی همچون جهادگران است و مطمئنا این اقدام تاثیرات زیاد اجتماعی نیز خواهد داشت.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور تصریح کرد: امروز نیز کارهای اردوهای جهادی و محرومیت‌زدایی باید گسترش یابد به ویژه با حضور نیروهای تخصصی دامپزشکی و کارشناسان آموزش درمان و پیشگیری چون که یکی از اقدامات آموزش و ترویج  پیشگیری و مبارزه با بیماری است.

انتهای پیام/ر
منبع: ایکنا
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: