کد خبر: ۱۵۶۰۰۲
تاریخ انتشار: ۰۸:۱۷ - ۱۶ شهريور ۱۴۰۱
مصوبات ورزشی سفر رییس جمهور روی میز پیگیری های شیرازه؛
در راستای پیگیری مصوبات ورزشی سفر رئیس جمهور به فارس و موانع و مشکلات پیش روی ورزشکاران، به سراغ دارنده مدال طلای مسابقات قهرمانی کشتی پهلوانی جهان رفتیم..

به گزارش سرویس ورزشی شیرازه، در هفتمین سفر استانی رییس جمهور که در مهرماه 1400 به فارس صورت گرفت، آیت الله رئیسی بر دو محور مهم تاکید کرد؛ اول اینکه دولت وظیفه دارد از ورزشکاران حمایت کند تا بی دغدغه به ورزش بپردازند و دوم اینکه دستور پرداخت سریع پاداش های قهرمانی را به وزیر ورزش و جوانان دادند.

در همین راستا با ورزشکاران و قهرمانان استان فارس و متولیان ورزش در استان فارس از قبیل اداره کل ورزش و جوانان فارس و ادارات تابعه، سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش فارس و ... به گفتگو نشسته و به بررسی این مصوبات و دغدغه ها و مشکلات ورزشکاران خواهیم پرداخت.

ورزش یکی از بسترهای ایجاد نشاط و پویایی جامعه است و مسئولان استان و متولیان ورزش فارس موظفند در راستای پویایی و ایجاد نشاط در خانواده و امیدآفرینی در جامعه، به کشف، شناسایی و حمایت از ورزشکاران پرداخته و با ایجاد بستر مناسب برای این افراد، به ارتقا و توسعه ورزش فارس کمک کنند.

در چهارمین گزارش از پرونده پیگیری های مصوبات ورزشی سفر رئیس جمهور به استان فارس، به سراغ رحمان رحیم پور دارنده مدال طلای کشتی پهلوانی جهان رفته و آنچه در ذیل آمده است متن گفتگوی شیرازه با این ورزشکار افتخار آفرین است:

خودتان را معرفی کنید و چه عاملی باعث شد به سمت کشتی بروید؟

رحمان رحیم پور اهل شهرستان مرودشت هستم و علاقه ای که از کودکی به کشتی داشتم، باعث شد مجذوب این رشته ی ورزشی شوم.

در این مسیر چه کسانی مشوق شما بودند؟

خانواده و دوستانم مهم ترین حمایت کنندگان من در این ورزش می باشند.

چه مدال ها و افتخاراتی را برای استان فارس و ایران به ارمغان آورده اید؟

من در سال ۲۰۲۰ توانستم مدال طلای کشتی پهلوانی جهان را که در ترکیه برگزار شد کسب کنم.

در سال ۱۳۹۷ مدال نقره مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی آزاد ایران را به نام خود ثبت کردم.

در سال های ۱۴۰۰ و ۱۳۹۸ مدال برنز مسابقات قهرمانی کشور کشتی آزاد را کسب کرده و توانستم مدال طلای کشتی جوانان را به نام خود ثبت کنم.

شیرین ترین و تلخ ترین خاطره ورزشی شما چیست؟

شیرین ترین لحظه برای هر ورزشکاری این است که پرچم کشورش در میادین بین المللی به اهتزاز در آید.

کشتی ورزش بدون رکوردی است و تلخ ترین لحظه برای من مواقعی است که نتوانم آنچه را که لایقش هستم روی تشک به دست بیاورم و توانایی های خود را به نمایش بگذارم.

آیا در رشته ورزشی دیگری هم فعالیت می کنید؟

خیر، تنها در رشته ورزشی کشتی فعالیت می کنم و در سایر رشته ها فعالیتی ندارم.

چه مشکلات و موانعی در طول این مسیر داشتید؟

مسیر قهرمانی، راه همواری نیست و مسیر سختی بوده و پستی و بلندی های بسیاری دارد. به لطف خدا تلاش می کنم تا مشکلات زیادی که وجود دارد به چشمم نیاید و بتوانم به چیزی که می خواهم دست یابم.

آیا از سوی مسئولان حمایت شدید؟

متاسفانه مسئولان حمایت نمی کنند و این در حالی است که مسیر قهرمانی، یک مسیر دشوار و راه پر مشکل و موانعی است و نیازمند این است که مسئولان شهرستان و استان از این رشته ی ورزشی حمایت کنند.

کلام آخر؟

از خانواده، دوستان و هاشم کوهستانی مربی ام که من را در این مسیر همراهی کرده و به من انگیزه دادند تقدیر و تشکر می کنم.

به گزارش شیرازه، ورزش کشتی اعتماد به نفس ورزشکار را بالا برده و همانند ژیمناستیک می تواند افزایش درک و آگاهی فرد نسبت به وضعیت و توده ی بدنی خود را به دنبال داشته باشد.

از سوی دیگر این رشته ی ورزشی، افراد را قدرتمند کرده و با انجام تمرین های خاص و حاد، کشتی گیران نسبت به سایر افراد جامعه عضلات قدرتمندتر و ورزیده تری دارند و کمتر به انواع بیماری ها و صدمات بدنی دچار می شوند.

مسابقات کشتی می تواند به خوبی ضعف های عاطفی، ذهنی و شخصیتی ورزشکار را به نمایش گذاشته و همچنین تشک کشتی می تواند یک میدان برای نمایش جوانمردی، غیرت و تعصب باشد.

از دیرباز ورزش و فعالیت های ورزشی جایگاه خاصی در زندگی انسان ها ایفا کرده است اما امروزه ورزش قهرمانی و حرفه ای و رعایت اصول ورزشی در زندگی بشر جایگاه و اهمیت مهم و ویژه تری نسبت به گذشته پیدا کرده است به گونه ای که یکی از ابزار ها و بسترهای افزایش شور و نشاط در جامعه قلمداد می شود.

حمایت مسئولان و متولیان امر از ورزش می تواند به گسترش شور و نشاط اجتماعی و پویایی جامعه کمک نموده و از بروز آسیب ها و ناهنجاری ها در بین سطوح مختلف جامعه به ویژه در بین قشر جوانان جلوگیری می کند.

حمایت از قهرمانان و پهلوانان در این مسیر به معرفی این افراد به عنوان الگو و مفاخر جامعه منجر شده و افراد و نسل های دیگر با این قهرمانان آشنا شده و الگوپذیری اجتماعی صورت می گیرد.

شایسته است با توجه به فواید ورزش کشتی و نقش این ورزش در ترویج روحیه پهلوانی و قهرمانی در جامعه، مسئولان و متولیان امر ورزش در استان فارس به ارتقای جایگاه این رشته ورزشی در استان کمک شایانی کرده و باتوجه به ظرفیت ها و استعدادهای ورزشی موجود فارس در رشته ی کشتی، با تجهیز سالن های کشتی و ارائه امکانات به کشتی گیران، گام های عملی و موثری بردارند.

در ادامه این سلسله گزارش ها به سراغ مهم ترین مصوبات ورزشی رئیس جمهور در فارس می رویم و مواردی از جمله تکمیل ورزشگاه 6 هزار نفری شیراز، تکمیل دو سالن ورزشی در کازرون و قیر و کارزین، تجهیز پارک های ورزشی بانوان در سطح استان و تکمیل 5 پروژه نیمه تمام استان را پیگیری خواهیم کرد.

انتهای پیام/ر

مطالب مرتبط
برچسب ها: شیرازه ، ورزشی ، فارس
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: