کد خبر: ۱۵۶۰۳۴
تاریخ انتشار: ۲۲:۱۷ - ۱۸ شهريور ۱۴۰۱
معرفی کتب عاشورایی؛
کتاب پرچمدار کوچک من؛ تجربه‌های خلاق مادران برای تربیت حسینی کودکان شامل ۶۰ خاطره و تجربه برگزیده مادران است

به گزارش سرویس فرهنگی شیرازه، پرچمدار کوچک من؛ تجربه‌های خلاق مادران برای تربیت حسینی کودکان به قلم فریده الیاسی‌فرد به رشته تحریر در آمده و توسط واحد خانه همبازی دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و انتشارات راه یار وارد بازار نشر شده است.
از دیگر آثار فریده الیاسی فرد می توان به کتاب های "‌شروه‌ای برای حبیب: خاطرات مردم بوشهر از ایام شهادت حاج قاسم سلیمانی" و "سلیمانی‌ها: روایت‌هایی از بازتاب شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در زندگی مردم" اشاره کرد.
کتاب پرچمدار کوچک من شامل ۶۰ خاطره و تجربه برگزیده مادران به همراه ۱۰ خاطره تصویری است.
کتاب پرچمدار کوچک من با نقد نگاه کلیشه‌ای رایج، که زمان توجه به مسائل دینی را سن تکلیف می داند، به درک مسائل معنوی از دوره کودکی تاکید دارد و با این پیش فرض که ماه محرم و صفر بهترین فرصت برای تربیت دینی کودکان قبل از رسیدن به سن تکلیف است، به سراغ مادران جوان رفته و با ثبت تجربه های خلاقانه آنان در زمینه تربیت حسینی، روش های نو و جدیدی را از زبان مادران به خواننده معرفی می‌کند. خواننده در این کتاب علاوه بر آشنایی با نحوه استفاده مادران از ابزار بازی و قصه در مواجهه با کودکان در موقعیت های مختلف، سبک زندگی انقلابی و عینی مادرانی را می‌بیند که از فعالیت‌های اجتماعی خودشان باز نمانده‌اند و اعتقاد قلبی به رشد مادر و کودک در کنار هم دارند. هر چند خاطرات این مادران بر محوریت ماههای محرم و صفر بنا شده، اما با نگاه غیر مناسبتی می توانیم این تجربیات را دستمایه‌ای برای پیشرفت و تحول در مبانی و روش‌های فرزند پروری دینی برای تمام سال بدانیم.
انتهای پیام/ر
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، کتاب
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: