کد خبر: ۱۵۶۱۴۷
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۰ - ۲۹ شهريور ۱۴۰۱
سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس:
بختیاری گفت: «هر اقامتگاه بوم‌گردی دراستان فارس جاذبه جدید گردشگری است.
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه ،ابراهیم بختیاری سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس در جمع فعالان و سرمایه‌گذاران اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان فارس با اشاره به اینکه ایجاد انجمن‌های حرفه‌ای بخش خصوصی گردشگری در فارس یک ضرورت است، بیان کرد: « فعالیت‌ این تشکل‌ها ضمن ایجاد یک جایگاه حقوقی، مطالبه‌گری برای منافع تشکل‌ها را نیز به دنبال خواهد داشت. 

وی  افزود: درواقع تشکل‌ها و انجمن‌های حرفه‌ای گردشگری بازوان توانمند برای اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس محسوب می‌شوند.

 بختیاری با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۷۵ اقامتگاه بوم‌گردی در این استان فعال است، تصریح کرد: استان فارس ازنظر کمی و تعداد اقامتگاه‌های بوم‌گردی در کشور رتبه ششم را دارد. 

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس  ارتقای سطح کیفی خدمات در اقامتگاه‌های بوم‌گردی را ضروری دانست و خدماتی را که در اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان فارس ارائه می‌شود را مثبت ارزیابی کرد.

بختیاری در بخش دیگری از سخنانش، توجه به دو مقوله آموزش و تبلیغات در حوزه گردشگری را ضروری دانست و افزود: «این تصور اشتباهی است که فکر کنیم همه‌چیز را درباره گردشگری می‌دانیم چراکه این صنعت تخصصی بسیار وسیع، فراگیر و متنوع است و توسعه آن نیازمند خلاقیت با کسب مهارت و دانش است. 

بختیاری در ادامه بابیان اینکه هر اقامتگاه بوم‌گردی درواقع یک جاذبه جدید گردشگری محسوب می‌شود، گفت: «هم‌اکنون تنوع گردشگری در بوم گردی‌هاست، چراکه ذائقه و سلیقه گردشگران حرفه‌ای در دنیا تغییر کرده است و این نوع گردشگران به دنبال تنوع هستند.

وی در ادامه بر ضرورت تولید محتوا و تبلیغات در حوزه‌های مختلف خدمات گردشگری به‌ویژه اقامتگاه‌های بوم‌گردی تأکید کرد.

بنا بر این گزارش در این جلسه شرکت‌کنندگان به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند و خواستار راهکاری برای برون‌رفت از مشکلات این حوزه شدند. همچنین در این جلسه از سوی معاونت گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی فارس بر عضو شدن اقامتگاه‌های بوم‌گردی در انجمن حرفه‌ای این تشکل  گردشگری تأکید شد.

انتهای پیام/ف
برچسب ها: شیراز ، شیرازه ، فارس
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: