کد خبر: ۱۵۶۱۸۵
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۹ - ۳۱ شهريور ۱۴۰۱
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز مطرح کرد:
رضائیان زاده از اجرایی شدن بیش از ۹۰ درصد مصوبات ۱۲ نشست قرارگاه جوانی جمعیت در استان فارس خبر داد وگفت : عزم جدی و تلاش برای ترویج ازدواج جوانان، فرزندآوری، کاهش طلاق و کاهش سقط جنین از مهمترین اهداف برنامه جوانی جمعیت است.
به گزارش سرویس سلامت شیرازه،عباس رضائیان زاده معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیرازدر نشست صبح امروز قرارگاه دانشگاهی جوانی جمعیت گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تلاش برای جوان سازی نیروی انسانی کشور و حمایت از خانواده، پیگیری ها برای تحقق این مهم در دستور کار مسوولان دانشگاه قرار دارد و در ابعاد گوناگون در حال پیاده سازی است.

وی  محو مهم فعالیت این قرارگاه را توسعه اهداف جوانی جمعیت در ابعاد مختلف دانست و بر ضرورت ایجاد زیرساخت های لازم برای ازدواج جوانان، باروری سالم و فرزندآوری به عنوان مصادیق فعالیت ها و مصوبه های این قرارگاه تاکید کرد.

رضائیان زاده از پیگیری جدی مسوولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در راستای جوانی جمعیت خبر داد و افزود: تلاش برای حفظ پویایی و جوانی جمعیت کشور و تحقق اهداف قرارگاه جوانی جمعیت و تقویت زیرساخت های این مهم از اولویت های دانشگاه و پیگیری آن در دستور کار مسوولان مجموعه سلامت فارس قرار داد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز  تلاش در مسیر جوانی جمعیت را موضوعی ارزشمند خواند که نیاز به مشارکت تمامی دستگاه های اجرایی استان دارد و گفت: عزم جدی و تلاش برای ترویج ازدواج جوانان، فرزندآوری، کاهش طلاق و کاهش سقط جنین از مهمترین اهداف برنامه جوانی جمعیت است که نیاز به همراهی و هم افزایی مسوولان دارد.

وی  با اشاره به برگزاری دوازده نشست پیشین قرارگاه جوانی جمعیت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی هفته های گذشته، دستاورد این نشست ها را تصویب ۱۲۵ مصوبه در سطوح مختلف دانشگاهی و بین بخشی عنوان کرد و افزود: تاکنون نزدیک به ۱۱۴ مصوبه، معادل بیش از ۹۰ درصد این مصوبات اجرایی شده و اقدامات لازم برای اجرای دیگر مصوبه ها نیز در حال پیگیری و انجام است.

بررسی موضوعاتی نظیر اختصاص بخشی از سایت دانشگاه به اطلاع رسانی و پاسخگویی در زمینه موضوعات جوانی جمعیت، پیگیری دغدغه های بیمه ای و بررسی قوانین اجرایی حمایت از خانواده و جوانی جمعیت از دیگر محورهای این نشست بود.

معاونان، مدیران ارشد دانشگاه و اعضای این قرارگاه نیز در این نشست با ارایه راهکارهای مختلف در زمینه اجرای مصوبه ها و سیاست های جوانی جمعیت در استان، به بررسی روند اجرای مصوبه های پیشین قرارگاه دانشگاهی جمعیت پرداخته و در این زمینه گزارشی از فعالیت ها و اقدامات انجام شده در کمیته های زیرمجموعه قرارگاه جوانی جمعیت دانشگاه در حوزه های مختلف ارایه دادند.

عبدالحسین فرح بخش» مشاور معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه دیگر عضو این نشست بود که گزارشی از اقدامات کمیته منابع انسانی دانشگاه در خصوص پیاده سازی اهداف این قرارگاه ارائه کرده و روند پیشبرد قوانین اجرایی مرتبط با قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت نیز از سوی اعضای این کمیته مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/ف 
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: