کد خبر: ۱۵۶۲۱۳
تاریخ انتشار: ۱۵:۱۰ - ۰۱ مهر ۱۴۰۱
نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز:
آیت الله دژکام با بیان اینکه یک عده‌ای یک صحنه شخصی یا یک مطالبه اجتماعی را تبدیل به اغتشاش می‌کنند، گفت: اغتشاش‌گری در منطق هیچ فرد، دولت و ملتی در دنیا عقلانی و پذیرفته نیست.
به گزارش سرویس سیاسی شیرازه،آیت‌الله لطف‌الله دژکام  نماینده ولی فقیه در استان فارس در خطبه‌های نماز جمعه امروز شیزاز با بیان اینکه فرصت‌هایی امروز برای ما ایرانی‌ها پیش آمده که باید از آن به خوبی استفاده کرد، گفت: اولین فرصت برای کشور ما پیش آمده و می‌تواند محدودیت ۴۰ ساله را از دوش مردم بردارد عضویت کشور در پیمان شانگهای است، چراکه این پیمان یکی از بزرگترین پیمان‌های اقتصادی دنیا است.

وی با بیان اینکه عضویت ایران در این پیمان یعنی شکستن تحریم‌ها و محدودیت‌های ۴۰ ساله، افزود: هر کدام از کشورهای عضو این پیمان از نظر سیاسی، اقتصادی و جمعیتی برای ما می‌تواند راهگشای یک گشایش اقتصادی باشد اما متاسفانه فضاسازی‌های رسانه‌ای و به میدان آوردن یک جریان‌های خاصی در وسط خیابان می‌خواهد ما را از فکر کردن به این مسئله دور کند.

آیت الله دژکام  با تاکید بر استفاده از فرصت پیمان شانگهای عنوان کرد: این یک فرصت بزرگ برای همه مردم، بازرگانان و تولیدکنندگان است، چراکه ما به صورت تاریخی وابسته به این حوزه اقتصادی بودیم و وظیفه کسانی که اطلاع و آگاهی بیشتری دارند و وزارت صمت این است که این فرصت‌ها را به صورت ویژه شناسایی کند و در اختیار مردم بگذارند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس عنوان کرد: اگر بتوانیم پیوندهای بازرگانی و اقتصادی را در این فضا که ریشه تاریخی دارد دوباره زنده کنیم قسمت عمده مشکلات اقتصادی حل می‌شود و این حربه‌ای که تمدن اروپایی و آمریکایی برای تحریم ما پیش گرفته و قلدری که می‌کند راه به جایی نخواهد برد چراکه یکی از راهکارها این است که فرصت این پیمان را همه به جدیت دنبال کنند.

وی با اشاره به مسئله دیگری که به عنوان فرصت فراروی نظام قرار گرفته، قدرت عظیم فرهنگی و معنوی حاصل از زیارت اربعین است، خاطرنشان کرد: دشمن با بوق‌های تبلیغاتی نقاط ضد این حرکت را بزرگ می‌کند تا این از چشم ما بیرون رود بخواهند یا نخواهند این جمعیت عظیم ایجاد شده حرکت کرده و آمادگی و عطش برای ظهور را فریاد زده است.

نماینده ولی‌فقیه در فرس با تاکید بر توجه به این مسئله گفت: این نقاط قوت بسیار مهم است که باید با جدیت دنبال شود؛ فریب شیاطینی که می‌خواهند با وسوسه‌های خودشان این مسیر روشن الهی را زیر سوال ببرند یا بگویند چنین چیزی وجود ندارد، نباید خورد.

آیت‌الله دژکام افزود: این کارهایی که اخیرا از سوی ضد انقلاب و معاندین شکل گرفت حرکت‌های از روی ناچاری است چون می‌بینند مسیر حرکت جامعه اسلامی و شیعی به سمت دیگری می‌رود؛ مقاومت و مقابله می‌کنند؛ جنگ است و نمی‌گوییم بین ما و دشمنان خدا جنگ نیست؛ در عرصه جنگ گاهی آنها نیز به میدان می‌آیند اما این ویژگی و فرصت را امروز باید جامعه دینی ما قدر بداند.

وی با اشاره به وقایعی که در چند روز اخیر در کشور رخ داد، گفت: این مسئله از نگاه دیگر فرصت است که ملت ما باید این فرصت را مورد توجه قرار دهند شاید بگویید تبدیل تهدید به فرصت؛ اما بلاخره فرصت می‌تواند باشد.

امام جمعه شیراز عنوان کرد: قضیه از فوت یک خانم جوانی شروع شد که البته ممکن است در جریان فوت ایشان کوتاهی‌هایی رخ داده باشد که باید بررسی شود اما آیا کسی در مجموعه انقلابیون از جریان‌های مختلف بوده که بگوید این را دنبال نمی‌کنیم برخی ما را بدهکار می‌کنند که واقعا بدهکار نیستیم.

وی افزود: همه جریان‌های درون نظام گفتند ما نگرانیم بررسی کنید؛ پیش داوری نمی‌شود کرد اما ابزار این‌جهت که بررسی شود حق مسلم است که قانون و دین و آیین بیان کرده و این نقطه قوت نظام ما است. غیر از جریان‌های سیاسی مختلف قوای سه گانه و رئیس سه قوه هم می‌گوید پیگیری می‌کنیم تا حق مشخص و عدالت اجرا شود آیا این نقطه قوت یک نظام نیست؟

امام جمعه شیراز با بیان اینکه نظام اسلامی در اعطای آزادی‌های اساسی هیچ کوتاه نیامده بلکه برخی از اوقات بیش از حد مماشات کرده است، گفت: رئیس دستگاه قضا هم قول داده که پیگیری و نتیجه را اعلام کند؛ در این میان عده‌ای مطالبه فراتر دارند که نوع برخورد با مسائل و معضلات اجتماعی باید تغییر کند که این هم مطالبه‌ای است که در چهارچوب خود باید مطرح شود که این باز هم‌ نقطه قوت است.

آیت‌الله دژکام با بیان اینکه مطالبه‌گری در راستای اصلاح روش‌ها و راهکارهای مبارزه با مفساد اجتماعی هم قانونا جا دارد و هم مسیرش ترسیم شده است، عنوان کرد: این هم‌ نقطه قوت نظام است مطالبه‌گری هم نه جای بحث دارد و نه کسی می‌خواهد مسئله را تاب دهد مانند مطالبات صنفی که مطرح شده و دولت را پیگیری می‌کند این توانمندی نظام جمهوری اسلامی برای شنیدن مطالبات است.

وی ادامه داد: سومین چیزی که پیش می‌آید، نگرانی ایجاد می‌کند و باید بیداری بیشتری به خرج دهیم این است که یک عده‌ای یک صحنه شخصی یا یک مطالبه اجتماعی را تبدیل به اغتشاش می‌کنند؛ اغتشاش‌گری در منطق هیچ کسی، دولتی هیچ ملتی و عاقلی در دنیا پذیرفته نیست.

امام جمعه شیراز گفت: اگر هرج و مرج باشد که نمی‌توان جامعه اداره کرد. از ۲‌هزارسال پیش تاکنون متفکران عرصه اندیشه سیاسی گفتند ساختارشکنی و اغتشاش و هرج و مرج نه؛ چون باعث می‌شود جامعه نتواند روند رو به رشد خود را طی کند اما متاسفانه دشمنان تبلیغ می‌کنند برخی از بچه‌های ما هم فریب می‌خورند.

آیت‌الله دژکام افزود: از بزرگترها به ویژه نسبت به جوانان خواهش می‌کنم که تجارب انقلابی و سیاسی و اجتماعی خود را بیان کنند چراکه در چهارچوب صحیح اقدام آنها باعث رشد اجتماع است اما در شکل اغتشاش به جایی نمی‌رسد و خودشان هم ضربه می‌خورند.

انتهای پیام/ف/س
منبع: ایسنا
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: