کد خبر: ۱۵۶۲۶۹
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۶ - ۰۴ مهر ۱۴۰۱
معاون ارشاد فارس اعلام کرد:
خوش اقبال اعلام کرد :روز ششم مهرماه، آخرین مهلت برای علاقه‌مندان به شرکت در سومین جایزه کتاب سال فارس تعیین شده است.
به گزارش سرویس فرهنگی شیرازه ، غلامرضا خوش‌اقبال معاون فرهنگی رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس اعلام کرد: روز ششم مهرماه، آخرین مهلت برای علاقه‌مندان به شرکت در سومین جایزه کتاب سال فارس تعیین شده است.

وی  دوشنبه ۴ مهر به خبرنگاران گفت: با توجه به استقبال نویسندگان، مترجمان و مؤلفان استان فارس و حضور حداکثری این فرهیختگان که می تواند به غنای این جایزه ادبی کمک شایانی کند، بر آن شدیم تا فرصتی فراهم گرد و آثار بیشتر و ارزشمندتری از ادبا و نویسندگان فاخر فارس دریافت شود و در همین مسیر مهلت ارسال آثار به دبیرخانه سومین جایزه کتاب سال استان تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه ۶ مهرماه ۱۴۰۱ تمدید شد.

خوش اقبال با اشاره به اینکه جایزه کتاب سال استان فارس به‌عنوان یکی از شاخص‌ترین رویدادهای فرهنگی استان فارس شناخته می‌شود، گفت: در این جایزه ادبی به ارزیابی و داوری کتاب‌های چاپ‌شده پرداخته می شود و برترین آثار چاپ‌شده در حوزه‌های مختلف انتخاب می گردد و نویسندگان، مترجمان و مؤلفان استان فارس که کتاب‌های خود را از طریق ناشران استان‌های دیگر چاپ می‌کنند نیز می‌توانند آثار خود را به این جشنواره ارسال کنند.

معاون فرهنگی رسانه ای ارشاد فارس  افزود: بر اساس فراخوان سومین دوره‌ جایزه‌ی کتاب سال فارس، کتاب های‌ ارسالی باید برای نخستین بار طی سال ۱۴۰۰ (فروردین تا اسفندماه) منتشر شده باشد و ملاک انتخاب، سال چاپ در شناسنامه کتاب است. قابل ذکر است که کتاب‌های کمک‌درسی و عکس‌برداری‌شده نمی‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

 وی تصریح  کرد : جایزه کتاب سال استان فرصتی است تا آثار چاپ‌شده به داوری و ارزیابی قرار گذاشته شوند و برترین کتاب‌های چاپ‌شده‌ استان، شناخته و معرفی گردند. آثاری که در این جشنواره برگزیده و یا شایسته تقدیر می‌شوند در سلسله جلسات نقد و بررسی که بعدازاین جشنواره برگزار خواهند شد، معرفی و مورد ارزیابی بیشتر صاحب‌نظران و متخصصان حوزه‌های مختلف قرار خواهند گرفت.

خوش‌اقبال با بیان اینکه تا پایان شهریور، بیش از ۵۰۰ اثر در زمینه های موضوعی مختلف به دبیرخانه سومین جشنواره جایزه کتاب سال فارس رسیده بود، گفت: بدون شک انتخاب کتاب در این جشنواره شرایطی را فراهم می کند که کتاب‌های برتر استان، فرصت معرفی بیشتری داشته باشند و از این رهگذر نویسندگان، مترجمان و مؤلفان خوب استان به جامعه، ناشران و مخاطبان خود معرفی شوند.

انتهای پیام/ف
منبع: ایسنا
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: